Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Rozważali mękę i śmierć Jezusa
14.04.2017
Kulturalne


Jak co roku, tydzień przed Wielkanocą, w sali MOK-u w Jaśkowicach odbyło się Misterium Wielkanocne. Sceny z ostatnich dni Jezusa odegrali członkowie Regionalnego Zespołu Śpiewaczego Jaśkowiczanie, zespołu wokalnego Metrum działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz dzieci i młodzież. Nad przedstawieniem, jak co roku, czuwała pani Maria Gawlik, autorka scenariusza i pomysłodawczyni misterium.

Podczas inscenizacji mogliśmy usłyszeć tradycyjne pieśni pasyjne, piosenki z akompaniamentem gitary i akordeonu, był też utwór wykonany na skrzypcach. Wszystko to przeplatane było scenami z ostatnich dni życia i męki Jezusa.


Podziękowania na ręce pani Marii wszystkim wykonawcom oraz zaangażowanym w przygotowanie misterium złożyli burmistrz Mirosław Blaski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Lorens. Wszystkim zebranym zaś złożyli życzenia wielkanocne.

Bardzo dziękujemy pani Marii za to, że w tym roku również mogliśmy obejrzeć inscenizację i przez to lepiej przygotować się do zbliżających się świąt wielkanocnych!
 
Anna Makselon
Miejski Ośrodek Kultury

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze