Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
X Spartakiada z Hektorem
19.06.2017
Szkoły i przedszkola


7 czerwca odbyła się X Spartakiada Przedszkolaków, którą jak co roku zorganizowało Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym nr 1 w Orzeszu.

Celem imprezy było propagowanie bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji, a zadaniem uczestników wykonanie pracy plastycznej na temat bezpiecznej zabawy w czasie wakacji oraz przygotowanie hasła na temat bezpieczeństwa. Zdobytą wiedzę uczestnicy demonstrowali przed wszystkimi dziećmi i Sierżantem Hektorem – maskotką znaną wszystkim przedszkolakom.

Równie ważnym elementem Spartakiady były konkurencje sportowe, propagujące wśród dzieci aktywne formy spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w sportowych konkurencjach, które przygotowywane i przeprowadzane są corocznie przez przedszkola nr 1, 2, 3, 6 oraz 7.


Pierwsze miejsce w tym roku w sportowej rywalizacji zajęły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy SP 5 w Zazdrości – serdecznie gratulujemy!

Pogadankę na temat bezpieczeństwa przeprowadzili przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej. Ogromną atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu policyjnego oraz fontanna wody z armatki przeciwpożarowej.

Gośćmi honorowymi imprezy byli przedstawiciele władz miasta: burmistrz Mirosław Blaski oraz jego zastępca Sylwia Krawczyk, przedstawiciele Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski – Jarosława Bizoń oraz Stanisław Karpeta, policjanci z Komendy Powiatowej w Mikołowie z Wydziału Prewencji oraz strażacy z OSP z Orzesza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.

Organizatorzy dziękują Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat Mikołowski za opłacenie transportu przedszkolaków w czasie imprezy, a policjantom i strażakom za włączenie się w organizację jej przebiegu.

Małym sportowcom serdecznie gratulujemy udziału w Spartakiadzie i życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Inf. i fot. Róża Bryłka – dyrektor P1
 

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze