Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Konkurs grantowy "Tu mieszkam, tu zmieniam"
17.07.2017
Z regionu


Już po raz trzeci Fundacja Banku WBK organizuje konkurs grantowy „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Nabór wniosków rozpoczął się w minioną sobotę 15 lipca i potrwa do 30 września.


Wyjątkowa inicjatywa społeczna – Fundacji Banku Zachodniego WBK i Banku Zachodniego WBK pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”, po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń w kierunku działań oddolnych i realizacji projektów społecznych.

III edycja konkursu grantowego daje szanse zdobycia jednego ze stu grantów, którymi Bank chce wesprzeć najbardziej perspektywiczne cele. W konkursie może wziąć udział każdy. Wystarczy kreatywny i konkretny pomysł na zmianę w swojej okolicy, który zostanie zgłoszony za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia lub pozarządowej organizacji społecznej, ale także szkoły, domu kultury czy też innej instytucji samorządowej.

W tym roku na dofinansowanie projektów Fundacja przeznaczyła pół miliona złotych, w ramach którego zostanie wspartych 20 najlepszych inicjatyw lokalnych kwotą w wysokości 8000 zł, 23 projekty kwotą 6000 zł, 31 projektów kwotą 4000 zł i 26 projektów kwotą  3000 zł.

Hasło „Tu mieszkam, tu zmieniam” zawiera w sobie wszystkie cechy społeczeństwa obywatelskiego. Promuje usprawnienie życia w lokalnych społecznościach, które w realny i rzeczywisty sposób wpływają na jego poprawę. Program ten zakłada integrację środowisk lokalnych, które łączą wspólne cele. Stawiamy na promowanie działań na rzecz ochrony środowiska, tworzenia zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego nastawionego na integrację pokoleniową i więź lokalną.

Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK od lat angażuje się w działania związane ze wsparciem oddolnych inicjatyw. Poprzednie edycje „Tu mieszkam, tu zmieniam” poniosły za sobą szereg pozytywnych zmian. Dofinansowaliśmy powstanie czy też modernizację placów zabaw, dworców, bibliotek, a także miejsc pamięci.

Regulamin konkursu do pobrania TUTAJ
 
Szczegółowe informacje na stronie Fundacji TUTAJ
 
 
 
 
 

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze