Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Trzecia edycja PaT w Zawadzie
10.11.2017
Szkoły i przedszkola


Wczoraj, 9 listopada, młodzież z orzesko-ornontowickiej grupy PaT już po raz czwarty wzięła udział w warsztatach z różnych dziedzin kultury i sztuki, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Zawadzie.

PaTowicze mieli do wyboru 13 rodzajów zajęć – alternatywnych form spędzania wolnego czasu, a wśród nich m.in. taneczne, wokalne, teatralne, kulinarne, florystyczne i wiele innych. Podzieleni na grupy poznawali kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu i odkrywali w sobie nowe zainteresowania.

Po części warsztatowej przyszedł czas na finał, czyli zaprezentowanie tego, czego się nauczyli. Publiczność, wraz z władzami naszego miasta, z zachwytem podziwiała efekty ich pracy, długo oklaskując każdy występ.


W przerwie między pokazami odbyło się uroczyste otwarcie nowego szkolnego boiska wielofunkcyjnego. Symboliczną wstęgę wspólnie przecięli burmistrz Mirosław Blaski, jego zastępczyni Sylwia Krawczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mach, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Turystyki, Rekreacji i Sportu Janusz Zgoł oraz naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Marek Bem.

Jest to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20 x 40 m z nawierzchnią poliuretanową z polami do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową oraz dwoma polami do koszyjówki otoczone wkoło piłkochwytami wysokości 6 m. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz skocznię do skoku w dal. Boiska są monitorowane za pomocą dwóch kamer, a teren jest ogrodzony na długości ok. 200 m. Wartość całej inwestycji wraz z projektem technicznym to prawie 450 tys. zł. Kwota w całości pochodziła ze środków z budżetu miasta.

 

Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli „belgijkę”, będącą symbolem integracji i dobrej zabawy.
Organizatorką całego wydarzenia, jak co roku, była Ilona Czardybon – pedagog szkolna.

inf. i fot. W. Krzemińska, Gazeta Orzeska
Więcej zdjęć na fan page'u Gazety Orzeskiej

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze