Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
W Mościskach mają piękne przedszkole
20.11.2017
Szkoły i przedszkolaW połowie listopada uroczyście otwarto oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 w Mościskach. Jest to oddział, ale lokalowo placówka wygląda jak oddzielne przedszkole, ponieważ budynek, który mają do dyspozycji dzieci i ich opiekunowie, to nie skromna sala wydzielona z zasobów szkoły, ale nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy.

Na parterze znajdują się pomieszczenia dydaktyczne dla dwóch oddziałów z szatnią, sanitariatami i pomieszczeniami socjalnymi oraz gabinet logopedy. Na piętrze mieści się kuchnia z pomieszczeniami pomocniczymi, jadalnia i salka dla uczniów szkoły. Piętro skomunikowane jest poprzez łącznik w poziomie piętra z istniejącym budynkiem szkoły oraz poprzez zewnętrzną klatkę schodową. Cały obiekt jest w pełni wyposażony w potrzebny sprzęt i pięknie, kolorowo umeblowany. Wartość tej inwestycji to prawie 1 mln 420 tys. zł. Kwota ta w całości została sfinansowana ze środków budżetu miasta.


Wszystkim dzieciom życzymy wiele radości z chodzenia do tego przedszkola, a co za tym idzie – najpiękniejszych wspomnień związanych z tym miejscem, a nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy w doskonałych warunkach.


Fotorelacja z uroczystości otwarcia w GALERII

fot. W. Krzemińska, Gazeta Orzeska

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze