Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Mistrzostwa w tenisie stołowym
21.12.2017
Sportowe


W dniach 8 i 12 grudnia w Orzeszu rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze (nieoficjalne Mistrzostwa Orzesza Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych). Organizatorami zawodów, jak co roku, byli: Burmistrz Miasta oraz Szkoły Podstawowe nr 4 w Jaśkowicach i nr 7 w Gardawicach, a także Uczniowski Klub Tenisa Stołowego „SOKÓŁ” Orzesze.

Zgodnie z obecnym regulaminem zawodów Szkolnego Związku Sportowego w zawodach tego rodzaju mogą uczestniczyć drużyny dwuosobowe odrębnie chłopców i dziewcząt. W opisywanych turniejach dziewczęta i chłopcy reprezentujących poszczególne szkoły klasyfikowani byli osobno w kategoriach drużynowych i indywidualnie.


W zawodach szkół podstawowych klas 1-6 w kategorii indywidualnie zwyciężyła Julia Tkocz (SP 2), wyprzedzając Justynę Czyrnię (SP 2) i Maję Słupik (SP 10). Dwie pierwsze dziewczynki to obecne zawodniczki, a trzecia była UKTS SOKÓŁ Orzesze. Wśród chłopców w tej kategorii najlepszy był Kamil Tomaszewski (SP 4), który wyprzedził Jana Łukasika (SP 2) i Karola Olszowskiego (SP 4) – wszyscy trzej reprezentują także UKTS SOKÓŁ Orzesze.

Drużynowo w tej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła SP 2 z Orzesza (J. Tkocz, J. Czyrnia), drugie miejsce zajęła SP 10 z Woszczyc (Maja Słupik, Anna Wawoczny), a trzecie miejsce zajęła SP 4 z Jaśkowic (Karolina Brzęczek, Emilia Luks). W kategorii chłopców najlepsza była drużyna z Jaśkowic (Kamil Tomaszewski, Karol Olszowski), która wyprzedziła ekipę z Woszczyc (Damian Pilar, Kacper Wisełka) i Zawiść (Radosław Pietrowski – UKTS SOKÓŁ Orzesze, Marek Szlejter).

W zawodach klas 7 oraz klas gimnazjalnych indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Cebula reprezentująca szkołę w Zawadzie (poprzednio UKTS SOKÓŁ Orzesze), wyprzedzając swoją koleżankę z drużyny Martynę Sznapkę (była zawodniczka SOKOŁA) oraz Julię Buchman ze szkoły w Jaśkowicach.


Wśród chłopców wygrał Adam Piątek ze szkoły w Zawadzie, wyprzedzając Łukasza Szatnego ze szkoły w Jaśkowicach (obaj UKTS SOKÓŁ Orzesze) i Damiana Szolę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Orzeszu (były zawodnik UKTS SOKÓŁ Orzesze). Drużynowo wśród dziewcząt najlepszy okazał się „team” ze szkoły w Zawadzie (W. Cebula, M. Sznapka), który wyprzedził drużynę z Gardawic (Daria Bańczyk, Amelia Kopiec) oraz szkołę z Jaśkowic (J. Buchman, Wiktoria Kita). Najlepsza drużyna chłopców to zespół z Zawady (A. Piątek, Rafał Ryguła), który wyprzedził drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 (D. Szola, Rafał Wolny) i szkoły z Zawiści (Ł. Szatny, Cezary Szymura).

Obydwie tury zawodów bardzo sprawnie przeprowadził Marian Spendel – prezes zarządu UKTS SOKÓŁ Orzesze. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Orzesze (puchary, medale, dyplomy) wręczyli przedstawiciele kierownictwa szkół w Jaśkowicach i Gardawicach.

inf. i fot. Przemysław Piątek

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze