Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Zapraszamy na "Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego w skacie".
22.05.2019
Sportowe


ZAPRASZAMY
NA VI DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU MIKOŁOWSKIEGO W SKACIE
 
W PIĄTEK 7 CZERWCA 2019
GODZ. 17.00

 

W RESTAURACJI STAROSTWA

MIKOŁÓW, UL. ŻWIRKI I WIGURY 4A

3 SERIE PO 32 ROZDANIA

Wpisowe od drużyny - 100 zł Nagrody turniejowe – 100% wpisowego

+ SPONSORING

Drużyny 4-osobowe. W drużynach mogą występować tylko gracze reprezentujący Gminy Powiatu Mikołowskiego (decyduje miejsce zamieszkania). Udział drużyn i zawodników spoza Powiatu wykluczony.

Rozgrywki zgodnie z regulaminem PZSkat (za wyjątkiem ramszów)

Zapisy do 6 czerwca 2019 roku tel.: 506-96-96-93

REGULAMIN TURNIEJU SKATA

 

 

 

VI DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU MIKOŁOWSKIEGO - 2019
 
 
 
 1. W turnieju biorą udział drużyny 4-osobowe reprezentujące poszczególne miasta             i gminy Powiatu Mikołowskiego. Członkiem drużyny może być gracz na stałe zamieszkały na terenie danej gminy. Wyjątkiem jest drużyna Powiatu Mikołowskiego (Starostwa), w której grać mogą zawodnicy z całego Powiatu.  Organizator może wylegitymować przed lub w trakcie turnieju każdego z występujących graczy. W tym przypadku gracz winien posiadać i przedstawić dokument potwierdzający jego stałe miejsce zamieszkania. W przypadku braku wymaganego dokumentu, bądź też ujawnienie innego miejsca zamieszkania, wynik gracza nie jest zaliczany do punktów drużyny.
 2. Ze względów organizacyjnych w turnieju uczestniczyć może 20 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 3. Wpisowe na turniej wynosi 100 złotych od jednej drużyny. Wpisowe winno być uiszczone w całości przed turniejem. Całość wpisowego jest przeznaczona na nagrody (bez pucharów). Puchary dla trzech najlepszych drużyn Powiatu fundowane są przez sponsorów. Wykaz sponsorów podany zostanie w trakcie trwania turnieju.
 4. Najlepszy zawodnik spośród grających uzyskuje tytuł Indywidualnego Mistrza Powiatu Mikołowskiego na rok 2018. Zarówno puchar jak i ewentualna nagroda rzeczowa fundowane są przez Sponsorów Mistrzostw. W przypadku pozyskania więcej środków od Sponsorów, nagrody rzeczowe otrzymają także gracze którzy zajęli 2 i 3 miejsce indywidualnie.
 5. Wysokość nagród drużynowych określa osobna tabela.
 6. Turniej rozgrywany jest w systemie 3 serii po 32 ( 24 ) rozdania. Czas trwania serii nie powinien przekroczyć 90 minut. Po tym czasie organizator może anulować nie rozegrane rozdania, zezwalając na dokończenie rozpoczętej rundy.
 7. Ustala się wysokość wpadek turniejowych w każdej serii turnieju wg następującego klucza: 1 przegrana – 1,00 zł; 2 przegrana – 2,00 zł; 3 przegrana – 3,00 zł; 4 i każda następna przegrana – 4,00 zł.
 8. Zawody prowadzi sędzia posiadający licencję sędziego PZSkata. Organizator powołuje Sąd Turniejowy złożony z trzech grających uczestników.
 9. Turniej odbędzie się 7 czerwca 2019 roku w Restauracji Starostwa Powiatowego przy ul. Żwirki i Wigury 4a. Godzina rozpoczęcia turnieju – 17.00.
 10. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca 2019 r. pod numerem telefonu: 506-96-96-93
 11. W przypadku gdy do turnieju zgłosi się mniej niż 20 zespołów, organizator może przyjąć do gry drużynę zgłoszoną bezpośrednio przed turniejem.
 
 1. Turniej rozgrywany jest w oparciu o Międzynarodowe Przepisy Gry w Skata. Wyjątkiem jest rozgrywanie ramszów. W przypadku nie wylicytowania przez grających gry [ 3 x ramsz ]  następuje jej rozegranie. Zawodnik który uzyska najwięcej punktów (oczek) uiszcza opłatę wysokości 1 zł od gry. Pozostali ( w tym rozdający ) otrzymują 30 ( stolik 4-osobowy ) względnie 40 ( stolik 3-osobowy ) punktów. Obowiązuje liczenie punktów bez skata i tzw. „ostatniego sztycha”.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze