Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Zapraszamy na zajęcia nordic walking
17.06.2020
Seniorzy


Plan zajęć treningowych - Nordic WalkingOpis skrócony projektu pn. „Nordic Walking PLUS”
 
Zadanie polega na przeprowadzeniu cyklu profesjonalnych zajęć nordic walking przez wykwalifikowanych instruktorów nordic walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, które są skierowane do Seniorów. Zajęcia będą się odbywały wg ustalonego harmonogramu od czerwca do grudnia 2020.
Każdy uczestnik zajęć otrzyma chustę techniczną oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach.
Projekt to także kampania promocyjna polegająca na nagraniu i udostępnieniu w mediach 1 spotu w 5 wybranych lokalizacjach projektowych przez wykwalifikowaną firmę video-montażową. Spot będzie rozpowszechniany w mediach i dostępny dla wszystkich bezpłatnie.
Celem projektu jest poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu - zajęcia nordic walking z instruktorem, skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest nordic walking, zbudowanie partnerskich relacji z podmiotami publicznymi, społecznymi, z mediami w zakresie promocji prawidłowej techniki nordic walking w kontekście Seniorów w Polsce, ochrona zdrowia i zdrowy styl życia wśród dorosłych i osób starszych poprzez systematyczne treningi nordic walking, organizacja czasu wolnego w aktywny sposób (aktywne spędzanie czasu wolnego), upowszechnianie aktywnego stylu życia - podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie, w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu osób starszych, promocja prawidłowej techniki nordic walking z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.
Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu.
 
O Polskim Stowarzyszeniu Nordic Walking:
Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking to organizacja pozarządowa zrzeszająca ludzi z pasją, którzy chcą współkreować razem z nami wizerunek nordic walking w Polsce. Stawiamy na profesjonalizm i eksperckość, dlatego bezustannie doskonalimy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę.
Naszą misją jest bycie liderem i wszelkie nasze działania podporządkowujemy temu celowi. Organizujemy szkolenia instruktorskie i trenerskie z licencją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego jesteśmy członkiem, prowadzimy ogólnopolskie projekty doskonalące technikę marszu nordic walking, dzielimy się wiedzą w mediach, aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach związanych z nordic walking w Polsce i poza jej granicami.
Jesteśmy otwarci i transparentni. Współpracujemy i zachęcamy do współpracy. Wierzymy w siłę zespołu i wspieramy inicjatywy lokalne. Jesteśmy organizatorami wydarzeń sportowo - rekreacyjnych, które m.in. obejmujemy patronatami sportowymi. Mamy kod etyki i działamy zgodnie z jego wytycznymi.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze