Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Szanowni Rodzice uczniów orzeskich szkół i przedszkoli
11.10.2020
Szkoły i przedszkola


Szanowni Rodzice uczniów orzeskich szkół i przedszkoli,

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemicznej w całym kraju raz jeszcze proszę o bieżące śledzenie informacji przekazywanych za pomocą komunikatora LIBRUS, do którego mają dostęp rodzice i uczniowie wszystkich naszych szkół. Rodziców grup przedszkolnych proszę o śledzenie komunikatów z Waszych placówek poprzez zamknięte grupy „feacebookowe”. Dyrektorzy, wychowawcy poszczególnych klas niezwłocznie poinformują Was o sytuacji epidemicznej, a tym samym o ewentualnym zdalnym lub hybrydowym nauczaniu. Jeżeli w placówce zostanie potwierdzone zakażenie COVID-19 natychmiast do Sanepidu trafią nazwiska wszystkich osób z pierwszego kontaktu. Kwarantannę nakłada SANEPID.
Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej, Dyrektor Szkoły po otrzymaniu informacji o potwierdzonym przypadku zakażenia w placówce (uczeń, nauczyciel, pracownik obsługi) występuje do Sanepidu o wyrażenie pozytywnej opinii w zakresie przejścia placówki w tryb nauki mieszanej (hybrydowej) lub zdalnej. Bez pozytywnej opinii Sanepidu ani Dyrektor Szkoły, ani Organ Prowadzący nie mogą tych trybów zastosować. Telefony wykonywane przez Sanepid do naszych mieszkańców są związane z nakładaniem kwarantanny pochodzącej z:
- orzeskich szkół i przedszkoli ,
- innych zakładów pracy
- naszych mieszkańców - uczniów szkół ponadpodstawowych uczęszczających np. do szkół średnich w Rybniku, Mikołowie, Żorach i innych.
Na dzień dzisiejszy żadna nasza orzeska placówka NIE jest objęta kwarantanną.

                                                                                                     Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
                                                                                                       Naczelnik Wydziału Edukacji
                                                                                                                 Sylwia Krawczyk


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze