Poleć ten artykuł znajomemu




Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Stypendia dla najlepszych
12.09.2014
Z miasta


W czwartek (11 września) Burmistrz Miasta Andrzej Szafraniec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mach wręczyli stypendia uczniom, którzy w drugim semestrze w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i zostali laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Zasady i tryb udzielania uczniom stypendiów za wyniki w nauce określane są w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Orzesze”. Stypendium stanowi formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, których obowiązek szkolny realizowany jest w trybie dziennym. Stypendium jest przyznawane w dwóch etapach,
tzn. po zakończeniu I i II semestru.
 
Stypendium może być przyznane uzdolnionym uczniom:
 
Stypendium ma charakter motywacyjny i wypłacane jest jednorazowo w semestrze w formie pieniężnej.

 

Stypendyści Burmistrza Miasta 


1. Paweł Bekus, Zespół Szkół w Orzeszu, konkurs matematyczny.
2. Katarzyna Błasiak, I LO Mikołów, konkurs matematyczny, wysoka średnia.
3. Marta Brzóska, Zespół Szkół Orzesze, konkurs biblijny.
4. Krzysztof Cebula, I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi Żory, wysoka średnia.
5. Marcin Chrapiec, Zespół Szkół Orzesze, konkurs biblijny.
6. Bartosz Cudok, VIII LO Katowice, konkurs z jęz. niemieckiego.
7. Monika Dobosiewicz, ZS Ekonomiczno-Usługowych Rybnik, wysoka średnia.
8. Jakub Dykowski, Zespół Szkół Orzesze, konkurs poezji.
9. Paulina Falkowska, Gimnazjum nr 2 Zawada, konkurs polonistyczny, wysoka średnia.
10. Marek Guzik, Technikum Lotnicze – Zakład Doskonalenia Zawodowego Katowice, wysoka średnia.
11. Dominika Hanusek, ZS Ogólnokształcących Katowice, wysoka średnia.
12. Mikołaj Harazin, Szkoła Podstawowa nr 2 Orzesze, konkurs matematyczny.
13. Adam Kaczmarczyk, Zespół Szkół Urszulińskich Rybnik, konkurs z matematyki i fizyki.
14. Piotr Kaczmarczyk, Szkoła Podstawowa nr 4 Jaśkowice, konkurs z języka angielskiego.
15. Sabina Kadłubek, Zespół Szkół Orzesze, konkurs matematyczny, wysoka średnia.
16. Miłosz Kaniewski, gimnazjum Ornontowice, konkurs z fizyki.
17. Patrycja Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 8 Mościska, konkurs pieśni śląskiej.
18. Jacek Kret, VIII LO Katowice, konkurs z matematyki i fizyki.
19. Bartosz Kurpas, Zespół Szkół Orzesze, konkurs z języka niemieckiego.
20. Patryk Lipka, Zespół Szkół Orzesze, konkurs matematyczny, wysoka średnia.
21. Robert Lipka, I LO Mikołów, wysoka średnia.
22. Julia Makosz, SP8 Mościska, konkurs pieśni.
23. Damian Marcol, III LO Katowice, konkurs wiedzy o UE, wysoka średnia.
24. Grzegorz Mazur, Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych Łaziska Górne, wysoka średnia.
25. Karolina Nowak, SP2 Orzesze, konkurs matematyczny.
26. Patryk Olejniczak, Technikum nr 1 Żory, konkurs matematyczny.
27. Wiktoria Oleś, Gimnazjum Ornontowice, konkurs z chemii.
28. Anna Pacześ, Zespół Szkół Orzesze, wysoka średnia.
29. Kinga Piksa, Gimnazjum nr 2 Zawada, konkurs dotyczący Parków Krajobrazowych Polski.
30. Filip Pojda, Zespół Szkół Orzesze, konkurs biblijny.
31. Dominik Sabiniok, SP2 Orzesze, konkurs matematyczny, wysoka średnia.
32. Sandra Siury, I LO Mikołów, wysoka średnia.
33. Paulina Smelczysz, I LO Żory, wysoka średnia.
34. Natalia Strzoda, Zespół Szkół Orzesze, konkurs z historii, wysoka średnia.
35. Grzegorz Suchoń, VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi Katowice, konkurs matematyczny, wysoka średnia.
36. Piotr Szlejter, Zespół Szkół Orzesze, konkurs matematyczny.
37. Marcin Szostek, Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych Żory, wysoka średnia.
38. Roksana Szrubarz, Szkoła Podstawowa nr 8 Mościska, konkurs fletowy.
39. Maja Tokarczyk, Prywatne Gimnazjum Fundacji „Elementarz” Katowice, wysoka średnia.
40. Michał Turek, Gimnazjum nr 2 Zawada, konkurs matematyczny.
41. Mateusz Warzecha, Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych Łaziska Górne, wysoka średnia.
42. Kamil Zasada, Zespół Szkół Orzesze, konkurs piosenki europejskiej i artystyczny.
43. Szymon Żogała, I LO Mikołów, wysoka średnia.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!


Więcej zdjęć na fan page'u Gazety Orzeskiej  

fot. I. Więcławska




Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze