Poleć ten artykuł znajomemu




Czcionka
A A A
Kontrast

Kalendarz wydarzeń w 2017
 


IMPREZY KULTURALNE I ROZRYWKOWE

 LP.

NAZWA

ORGANIZATOR


TERMIN

KONTAKT

1

Ferie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

16-20 stycznia

Łucja Hajduk
32 22 15 526

2

IV Rodzinny Koncert Kolęd

Parafia św. Antoniego ,
Schola przy parafii w Zgoniu radna

6 stycznia

Joanna Bortlik
666252454

Grażyna Bortlik
604374605

3

Projekt czytelniczy „Maratom Lekturowy” i Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów oddziałów I-II szkół podstawowych powiatu mikołowskiego

Szkoła Podstawowa nr 8 Mościska

styczeń-maj

Joanna Brząkalik
32 22 15 724

4

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI

Szkoła Podstawowa nr 8 Mościska

styczeń-maj

Anna Pietrzyk
792 786 037

5

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gimnazjum nr 2 Zawada

15 stycznia

Ilona Czardybon
698 643 293

6

Powiatowy Konkurs Kulturoznawczy o krajach Niemiecko-Anglojęzycznych

Gimnazjum nr 2 Zawada

luty

Monika Musioł – Skrzypiec
507 942 638

Anna Darłowska
517 277 322

7

Powiatowy Tydzień Bezpiecznego Internetu

Zespół Szkół Orzesze

luty

Beata Marek-Pacześ
32 22 15 234

8

Dzień Kobiet

Stowarzyszenie Razem = Łatwiej

Szkoła Podstawowa nr 9

8 marca

Grażyna Bortlik
604374605

Szkoła Zgoń
32 2215725

9

Powiatowy Konkurs Czytelniczy

Zespół Szkół Orzesze

marzec

K. Hajduk-Płaszczyk
32 22 15 234

10

Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Gimnazjum nr 2 Zawada

marzec

Monika Musioł- Skrzypiec
507 942 638

Barbara Kucharewicz
509 283 771

11

Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

Szkoła Podstawowa nr 2 Orzesze

marzec

Monika Musioł- Skrzypiec
32 22 15 298

12

Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

Gimnazjum nr 2 Zawada

marzec

Ilona Czardybon
698 643 293

13

XIV Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Gimnazjum nr Gardawice

marzec/kwiecień

Agata Kucza
32 22 15 060

14

Powiatowy Konkurs Piosenki

Szkoła Podstawowa nr 4 Jaśkowice

26 kwietnia

Monika Warzecha
512 296 033

15

Wiosenne spotkanie literackie

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

kwiecień

Łucja Hajduk
32 22 15 526

16

Spotkanie seniorów

Rada Sołecka Zawiść

kwiecień

Stanisław Wycisło
601 065 030

17

VI Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego

Gimnazjum nr Gardawice

kwiecień

Aneta Nowak
32 22 15 060

18

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Gimnazjum nr 3 Gardawice

kwiecień/maj

Katarzyna Bober
32 22 15 060

19

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English Rules”

Szkoła Podstawowa nr 4 Jaśkowice

17 maja

Katarzyna Widuch
504 532 683

20

Powiatowy konkurs „Czy znasz swoje lektury”

Szkoła Podstawowa nr 10 Woszczyce

maj

Maria Fuchs
32 22 15 122

21

Powiatowy konkurs literacko-plastyczny „Jak myśli mały patriota”

Szkoła Podstawowa nr 4 Jaśkowice

maj

Izabela Bojarska
504 030 868

22

III Powiatowe Zawody z Pierwszej Pomocy

Gimnazjum nr 3 Gardawice

maj

Justyna Kret
32 22 15 060

23

Noc bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

maj

Łucja Hajduk
32 22 15 526

24

Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

Gimnazjum nr 2 Zawada

maj

Monika Musioł-Skrzypiec
507 942 638

Katarzyna Banasiak
660 123 859

25

Międzygimnazjalna Debata Młodzieży

Gimnazjum nr 2 Zawada

maj

Ilona Czardybon
698 643 293

26

Strażacki Festyn w Zawadzie

Radny Bartłomiej Marek/ OSP Jaśkowice

maj

Bartłomiej Marek
606 495 746

27

Odjazdowy bibliotekarz

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

maj/czerwiec

Łucja Hajduk
32 22 15 526

28

Dzień Seniora

Rada Sołecka, sołtys , radna

1 czerwca

Grażyna Bortlik
604 374 605

Piotr Oleś
691 243 668

29

Festyn rodzinny

Szkoła Podstawowa nr 9 Zgoń, Rada Rodziców, Rada Sołecka

Stowarzyszenie Razem = Łatwiej

3 czerwca

Szkoła Zgoń
32 22 15 725

Przewodnicząca Rady Rodziców

Maria Jeziorska

30

Festyn rodzinny

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Orzeszu – Zazdrości „Dorośli - Dzieciom”

czerwiec

Marzena Styrczula- Maturska
607 214 244

31

Noc Detektywów

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

czerwiec

Łucja Hajduk
32 22 15 526

32

Festyn rodzinny

Rada Sołecka Zazdrość

Rada Rodziców Zazdrość

czerwiec

Jan Spendel
791 709 487

33

Wakacje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

lipiec

Łucja Hajduk
32 22 15 526

34

Zawadzki Bieg z Kartoflem

Radny Bartłomiej Marek

19 sierpnia

Bartłomiej Marek
606 495 746

35

Dożynki

Rada Sołecka Królówki

26 sierpnia

Helena Oczadło
32 22 15 187

36

Dożynki

Rada Sołecka, sołtys , radna

26 sierpnia

Grażyna Bortlik
604 374 605

Piotr Oleś
691 243 668

37

Dożynki

Rada Sołecka Gardawic

27 sierpnia

Krystyna Girgiel
784 759 863

38

Festyn dożynkowy

Rada Sołecka Zawiści

2 września

Stanisław Wycisło
601 065 030

39

Dożynki

Rada Sołecka Zazdrości

2 września

Jan Spendel
791 709 487

40

Dzień seniora

Rada Sołecka Gardawic

18 października

Krystyna Girgiel
784 759 863

41

IX Powiatowy Konkurs Gwarowy

Szkoła Podstawowa nr 10 Woszczyce

październik

Teresa Wolnik
32 22 15 122

42

80-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśkowicach

Szkoła Podstawowa nr 4 Jaśkowice

październik

Zbigniew Rybka
882 902 319

43

XV Powiatowy Konkurs z Fizyki

Gimnazjum nr 3 Gardawice

październik

Krzysztof Dziuba
32 22 15 060

44

Powiatowy konkurs „Poezji i prozy rozliczeń z wojną”

Zespół Szkół Orzesze

listopad

Beata Jonak
32 22 15 234

45

Jesienne spotkanie z literaturą

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

listopad

Łucja Hajduk
32 22 15 526

46

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Gimnazjum nr 3 Gardawice

listopad

Alina Szostok
32 22 15 060

47

Dzień Pluszowego Misia

Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu

23 listopada

Łucja Hajduk
32 22 15 526

48

Spotkanie opłatkowe seniorów

Stowarzyszenie Razem = Łatwiej, parafia, Szkoła Podstawowa nr 9 Zgoń, Rada Sołecka

 

16 grudnia

Róża Kępka
698 302 632

Grażyna Bortlik
604374605

Szkoła Zgoń
32 2215725

49

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS

Gimnazjum nr 3 Gardawice

grudzień

Celina Chmiel
32 22 15 060

50

Festyn rodzinny

Rada Sołecka Zawiści

grudzień

Stanisław Wycisło
601 065 030

51

Strojenie choinki

Rada Sołecka Zawiści

grudzień

Stanisław Wycisło 601 065 030

52

Dzień seniora

Rada Sołecka Zazdrości

grudzień

Jan Spendel
791 709 487

53

Jarmark Świąteczny na placu przy Kościele pw. św. Ducha w Orzeszu

Radny Bartłomiej Marek

Parafia pw. św. Ducha w Orzeszu

grudzień

Bartłomiej Marek
606 495 746

 

 IMPREZY SPORTOWE

 

 LP.

NAZWA


ORGANIZATOR


TERMIN

KONTAKT

1

Zimowy Bieg Orzeski

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

styczeń

Tomasz Mrowiec
500 300 356

2

Powiatowa Liga Siatkówki

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

styczeń-maj

Tomasz Mrowiec
500 300 356

3

Orzeska Liga Piłki Halowej – runda rewanżowa

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

styczeń-kwiecień

Adam Kurpas
798 636 419

4

X Orzeski Turniej Piłki Halowej

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

styczeń-luty

Adam Kurpas
798 636 419

5

Zabawa sportowa.

Ludowy Klub Sportowy LZS Gardawice

11 lutego

Jan Kiel
509 819 616

6

Turniej Tenisa Stołowego

Stowarzyszenie Kulturalno Społeczne Piwnica

Rada Sołecka Woszczyce

marzec

Krystyna Kieś
500 614 230

7

IX Mistrzostwa Orzesza Cross Country 2017 o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza

Uczniowski Klub Sportowy SPRINT Orzesze

26 marca

Eugeniusz Buchalik
501 320 646

8

Rowerowe Mistrzostwa Orzesza w Jeździe Indywidualnej na Czas

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

kwiecień

Tomasz Mrowiec
500 300 356

9

Maraton kolarski MTB

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

kwiecień

Tomasz Mrowiec
500 300 356

10

I, II Liga Orlika

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

kwiecień-wrzesień

Adam Kurpas
798 636 419

11

Turniej – gra młodzieżowa w tenisa stołowego podczas Europejskich Dni Sportu

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego „Sokół” Orzesze

maj

Marian Spendel
605 416 798

12

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego Sokół Orzesze

maj/ czerwiec

Marian Spendel
605 416 798

13

III Rodzinny Rajd Rowerowy

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Orzeszu – Zazdrości Dorośli – Dzieciom

czerwiec

Marzena Styrczula – Maturska
607 214 244

14

Mistrzostwa Orzesza w Piłce Nożnej

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

czerwiec - wrzesień

Adam Kurpas
798 636 419

15

Majówka sportowa

Ludowy Klub Sportowy LZS Gardawice

28 maja

Jan Kiel
509 819 616

16

Festyn sportowy

Ludowy Klub Sportowy LZS Gardawice

16 lipca

Jan Kiel
509 819 616

17

Nocny Turniej Streetball

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

lipiec-sierpień

Tomasz Mrowiec
500 300 356

18

III Międzynarodowy Orzeski Turniej Walk Rycerskich

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego Sokół Orzesze

sierpień

Mariusz Oleś
505 018 603

19

Uliczny Bieg Orzeski

Fundacja Rozwoju Kultury, Wychowania i Sportu – Aktywni

wrzesień

Tomasz Mrowiec
500 300 356

20

Jesienna Liga Orlika

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

wrzesień-grudzień

Adam Kurpas
798 636 419

21

Orzeska Liga Piłki Halowej – runda I (2017/2018)

Stowarzyszenie Sportu, Kultury i Turystyki Alternatywa

Adam Kurpas

październik-grudzień

Adam Kurpas
798 636 419

22

Zawody sportowe „Mikołaj lubi tenis stołowy i rycerzy, a dzieci lubią Mikołaja”

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego Sokół Orzesze

grudzień

Marian Spendel
605 416 798

23

Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego Sokół Orzesze

grudzień

Marian Spendel
605 416 798

 

 IMPREZY TURYSTYCZNE

 

LP.

NAZWA

ORGANIZATOR


TERMIN



KONTAKT

 

1

Wycieczka górska

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Zazdrości Dorośli – Dzieciom

maj

Marzena Styrczula-Maturska
607 214 244

2

Wycieczka górska

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Zazdrości Dorośli – Dzieciom

październik

Marzena Styrczula-Maturska

3

Wycieczka górska

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Zazdrości  Dorośli – Dzieciom

październik

Marzena Styrczula-Maturska

 

 

 






Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze