Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pełnomocnik Rządu ds. CPK odpowiedział na pismo Burmistrza Orzesza

Stypendia Naukowe Burmistrza Miasta Orzesze. Do końca lipca można składać wnioski

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Pomoc dla Ukrainy. Допомога Україні.

Opony, gruz i styropian też można oddać do PSZOK

Przypominamy mieszkańcom zasady oddawania odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu.

Przypominamy mieszkańcom zasady oddawania odpadów do PSZOK w Orzeszu

Jeśli ktoś chce oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu: zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe, gruz, okna i drzwi z remontów budynków mieszkalnych, szyby okienne oraz styropian z ociepleń budynków, powinien złożyć w Urzędzie Miasta oświadczenie, iż odpady pochodzą z nieruchomości zamieszkałej położonej na terenie Orzesza i nie powstały w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej. Druk znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta www.odpady.orzesze.pl, a można go złożyć w formie papierowej bądź przez system elektronicznej skrzynki podawczej.

Jeżeli mieszkaniec Orzesza nie oddaje odpadów do PSZOK osobiście, a zleca ich transport osobie trzeciej, powinien złożyć w Urzędzie Miasta oświadczenie, w którym poda adres pochodzenia odpadów, danych ich właściciela oraz osoby transportującej odpady (druk oświadczenia jak powyżej).

 

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu obowiązują następujące limity (wszystkie na nieruchomość zamieszkałą jednorodzinną lub lokal mieszkalny):

- odpady stanowiące części roślin (trawa, gałęzie, liście) przyjmowane są w limitowanej ilości, tj. 10 worków o pojemności 120 l lub 1,2 m3 miesięcznie;

- meble i inne odpady wielkogabarytowe -  w ilości do 1 m3 na rok;

- okna i drzwi z remontów budynków mieszkalnych -  w ilości do 10 m2  na rok;

- odpady budowlane i rozbiórkowe, szyby okienne, gruz stanowiący odpad komunalny, styropian z ociepleń budynków -  łączny limit w ilości do 1 m3  łącznie na rok. Z zastrzeżeniem, iż dostarczając te odpady do PSZOK nie można ich ze sobą mieszać.

 

Trzeba pamiętać o okazaniu karty uprawniającej do korzystania z PSZOK.

Banery/Logo