Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pełnomocnik Rządu ds. CPK odpowiedział na pismo Burmistrza Orzesza

Stypendia Naukowe Burmistrza Miasta Orzesze. Do końca lipca można składać wnioski

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Pomoc dla Ukrainy. Допомога Україні.

Przez Orzesze przejadą kolarze. Będą utrudnienia w ruchu

33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie przez Orzesze 29 czerwca. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Fot. materiały organizatora

25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje z Żor w tegorocznym wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Oficjalna Ceremonia Otwarcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia, 29 czerwca o godz. 10.

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Kolarze wyruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze Zgoń.

W związku z wyścigiem całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice: Czarnieckiego, Pisarka w Orzeszu Królówce oraz Grunwaldzka, Kobiórska, Sadowa, Gostyńska w Orzeszu Zgoniu. Utrudnienia są zaplanowane w godzinach od 10.15 do 11.30. Ruch będzie przywracany po przejechaniu ostatniego zawodnika.

Meta 1 etapu zlokalizowana jest w Katowicach.

Banery/Logo