Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Awans UKTS SOKÓŁ Orzesze do I ligi
05.06.2017
Sportowe


W minioną sobotę, 3 czerwca, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśkowicach rozegrano drugi mecz barażowy o awans do I ligi mężczyzn pomiędzy pierwszą drużyną SOKOŁA Orzesze a drużyną gości z odległego województwa lubuskiego – LUKS PEŁCZ Górki Noteckie.

Po pierwszym wyjazdowym meczu barażowym orzeszanie wrócili z dobrym wynikiem remisowym (5:5), ale klasa przeciwnika wskazywała, iż walczyć trzeba będzie do końca, gdyż atut własnej sali może okazać się niewystarczający.

Warto chwilę zatrzymać się na tym problemie, gdyż gospodarze w zasadzie nie grali „na własnej sali”. Cały sezon drugoligowy rozgrywali oni swe mecze na pobliskiej sali MOK-u, jednak zmiana oświetlenia oraz niezbędne zaciemnienie okien sali gimnastycznej SP 4 (dzięki wsparciu władz miasta) zadecydowały o właśnie tym miejscu rozegrania rewanżowego pojedynku barażowego.


Mecz, jak się okazało, tak jak poprzedni, był bardzo wyrównany i emocjonujący. Od razu można było stwierdzić, iż zawodnicy SOKOŁA nie spotkali w kończącym się obecnie sezonie rozgrywek tak silnej drużyny w śląskiej II lidze. Ponownie bezskutecznie w grach pojedynczych zagrał jeden z liderów gospodarzy – Dariusz Wróbel. Niemniej znakomite zrozumienie między nim i Mariuszem Zwolińskim w grze deblowej pozwoliło na wywalczenie dwupunktowej (4:2) przewagi do przerwy.

Jednak to drugi pojedynek deblowy dostarczył znacznie więcej emocji. Para orzeszan – Artur Szołtysek/Damian Wasilewski (przy stanie 2:2) przegrywała w piątym secie w stosunku 10:5 z parą gości Tomasz Lubik/Radosław Bortnowski. Jednak mimo sytuacji, która wydawała się beznadziejna, gospodarze wygrali tego seta oraz cały pojedynek 3:2, co było chyba głównym powodem ostatecznej wygranej SOKOŁA w całym meczu. Szósty, tak upragniony punkt, zdobył Damian Wasilewski w grze pojedynczej z Tomaszem Kępowiczem (3:0).

Wbrew pozorom, to nie koniec rzeczywistej walki o I ligę. Teraz niezbędne jest znalezienie środków finansowych na to, aby wziąć udział w tych rozgrywkach. Profesjonalizm na tym poziomie tenisa stołowego oraz znaczne odległości, które należy przemierzyć, aby rozegrać mecze wyjazdowe, decydują o tym, iż środki finansowe, jakimi dysponuje klub w bieżącym roku (finansowanie trzech drużyn trzecioligowych mężczyzn, jednej drużyny w lidze okręgowej, drużyny dziewcząt w III lidze oraz udziału około 25 zawodniczek i zawodników przede wszystkim dzieci i młodzieży w rozgrywkach indywidualnych na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim, a także system treningów grupy około 60-osobowej), w istocie nie wystarczają nawet na sam udział w rozgrywkach pierwszoligowych, przy jednoczesnej rezygnacji z całej pozostałej dotychczasowej działalności.

Ta opcja oczywiście nie wchodzi w ogóle w rachubę – z uwagi na statutowe cele działalności Klubu. Z drugiej strony, owa niepowtarzalna okazja udziału drużyny reprezentującej Orzesze na tak wysoko ulokowanym poziomie rozgrywek ogólnopolskich w dyscyplinie olimpijskiej, nie powinna być zaprzepaszczona. Stąd też zawodniczki, zawodnicy, działacze Klubu oraz sympatycy orzeskiego tenisa stołowego liczą na wsparcie społeczności lokalnej oraz władz samorządowych, a przede wszystkim – ewentualnych sponsorów. 

Więcej informacji o działalności Klubu

inf. Przemysław Piątek
 

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze