Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Bądź na bieżąco z aktualnościami w mieście.

regulamin
Stypendia raz w roku
06.02.2019
Z miasta


Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Orzesze radni podjęli Uchwałę dotyczącą nowego regulaminu udzielania uczniom uzdolnionym stypendiów naukowych w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Orzesze”. Zmiana była konieczna ze względu na nowe ustawowe zapisy, które reguluje Prawo Oświatowe.
Dlatego też o stypendium ubiegać mogą się tylko osoby pobierające naukę na terenie Orzesza. Stypendium będzie przyznawane raz w roku po zakończonym roku szkolnym. Wnioski będzie można składać do 31 lipca.
Przypomnijmy, że uczeń musi spełnić jeden z warunków:
o osiągnąć wybitne wyniki w nauce za dany rok szkolny,
o uzyskać tytuł laureata lub finalisty w konkursach i olimpiadach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Śląskie Kuratorium Oświaty,
o uzyskać wysoki wynik w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach  o zasięgu międzynarodowym, krajowym (do III miejsca lub równoważne), wojewódzkim (I miejsce lub równoważne) organizowanych przez inne podmioty.
Stypendium ma charakter motywacyjny i wypłacane jest jednorazowo w formie pieniężnej.
„Zasady i tryb udzielania uczniom uzdolnionym stypendiów naukowych” oraz „Wniosek o przyznanie stypendium naukowego” dostępne są na stronie www.orzesze.pl 

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze