regulamin
Sezon rowerowy rozpoczęty
09.04.2019
Sportowe

W niedzielę odbył się już po raz IV Force Maraton MTB Orzesze. Impreza rozpoczęła sezon kolarski. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem bowiem wystartowało  513 uczestników. Organizator – Fundacja Aktywni - przygotował dwie trasy – Mini Maraton na dystansie 35 km oraz Maraton na dystansie 68 km.
Na dłuższym dystansie rywalizowało 141 zawodników – zwyciężył Mateusz Neboras (Dzięgielów – kategoria M1) z czasem 2:36:36. Drugi na mecie pojawił się Tomasz Pierwocha (Bielsko-Biała – kategoria M3) a trzeci Tomasz Kucewicz (Bytom – kategoria M2).
Wśród kobiet w Maratonie najlepszą okazała się Sandra Adamczyk (Rydułtowy – kategoria K1), drugie miejsce zajęła Małgorzata Mazurek (Wierzbin – kategoria K1) a trzecie Adrianna Broda (Żory – kategoria K1).
W Mini Maratonie na starcie pojawiło się 363 zawodników i zawodniczek. Wśród pań najszybciej trasę pokonała Sofie Joanndiv z czeskiej Ostravy (kategoria K1), druga była Małgorzata Kustra-Kapol (Jastrzębie Zdrój – kategoria K3) a trzecia Katarzyna Miętkiewicz (Chrzanów – K2).
Wśród mężczyzn wygrał Dawid Jona (Ruda Śląska – kategoria M1), drugi był Remigiusz Ciok (Bielsko-Biała – kategoria M3) a  na najniższym stopniu podium stanął Adrian Rzeszutko (Myślenice – M2).
W sumie bardzo udane zawody na dobrze przygotowanych trasach. Fundacja Aktywni zaprasza także na kolejną imprezę - 13 kwietnia po raz V – odbędą się Mistrzostwa Orzesza W jeździe Indywidualnej Na Czas