Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

III Orzeski Bieg Uliczny
14 września odbył się III Orzeski Bieg Uliczny, który po raz kolejny został zorganizowany przez Fundację – Aktywni. Zawodnicy ścigali się na znanej już z lat ubiegłych 5 km pętli biegnącej ulicami miasta Orzesze na dystansie głównym 10 km oraz 5 km. Dodatkowo po raz pierwszy organizator przewidział kategorie nordic walking oraz osób niepełnosprawnych na wózkach, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Trasa biegu była w całości zabezpieczona przez policję, straż miejską oraz orzeskich strażaków. Całość poprzedziły biegi dla młodzieży na dystansie od 600 do 1500 m oraz biegi dla dzieci, w których udział wzięło prawie 90 uczestników. W tegorocznej edycji udział wzięło ogółem 370 osób, z czego aż 265 osób uczestniczyło w biegach głównych.  Dla każdego finiszera czekał na mecie pamiątkowy medal, bon na posiłek oraz woda.
 
Na dystansie 10 km najlepszym zawodnikiem wśród panów okazał się Bartosz Świerczyński z Chorzowa, który ukończył bieg z czasem 35 minut i 47 sekund. Wśród pań triumfowała Monika Bielińska z Przyszowic, z czasem 45 minut. Wśród mieszkańców Orzesza triumfowali – Zbigniew Fijałkowski oraz Karina Skowronek.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych otrzymali puchary, zaś najlepsi zawodnicy open kobiet i open mężczyzn dodatkowo bony do wykorzystania w sklepie Action On Line.

Szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć zobaczyć można na stronie internetowej www.biegorzeski.pl.
 
Komentarz dyrektora i organizatora biegu Tomasza Mrowiec z Fundacji – Aktywni.
- Była to już III edycja naszego biegu i uważam ją jak dotąd zdecydowanie za najlepszą. Ustanowiliśmy po raz kolejny nowy rekord liczby uczestników, a co najbardziej mnie cieszy z roku na rok wzrasta liczba startujących mieszkańców Orzesza jak i świadomości zdrowego sposobu na życie właśnie poprzez bieganie.
Nowe miejsce biura zawodów, pakiet startowy dla uczestników, wolontariusze z SP2 Orzesze, jak i wyjątkowo zaprojektowany medal, który cieszył się ogromnym powodzeniem, to jedne ze zmian, które udało nam się przeprowadzić w tegorocznej edycji.
Przy wszystkich naszych imprezach staramy się jako organizatorzy podnosić poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny, stąd tegoroczna edycja była dla nas dużym wyzwaniem, ale sądząc po opiniach zawodników – daliśmy radę.

 
SPONSORZY III ORZESKIEGO BIEGU ULICZNEGO:
Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy
Sklep sportowy Action On Line
Centrum Społecznego Rozwoju
Dentysta Goldent Orzesze
Sklep Decathlon Mikołów
Firma WEGA Orzesze – Roman Mrowiec
Hotel MODUS Łaziska Górne
Restauracja AMARO
Firma SKRAWMET
Klub Triathlonowy Silesia Racing Team
Fabryka Energii Orzesze
Salon Okien Orzesze – Adrian Żmuda
Serwis wymiany opon i oleju – Mariusz Kret
Piekarnia Cafe Bar Jan Szmajduch
 
Projekt współfinansowany przez Miasto Orzesze.


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze