Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Zbierajmy nakrętki na protezę dla Natalki!
Ta trzymiesięczna, niezwykle pogodna dziewczynka, urodziła się bez lewej rączki. By Natalka mogła w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest proteza, która zastąpi brakującą kończynę. Można ją założyć już takiemu małemu dziecku, jednak koszt zakupu jest niezwykle wysoki, to 60 tys. zł. Kwota zupełnie poza możliwościami finansowymi jej mamy, która na utrzymaniu ma jeszcze trójkę rodzeństwa Natalki.
 
Historia tej małej dziewczynki poruszyła już wiele serc. Wielu chce pomóc. Tak zrodził się pomysł zbiórki plastikowych nakrętek na zakup protezy. W akcję włączają się wszyscy - rodzina Natalki, przyjaciele i bliscy jej mamy Danuty Daszkiewicz, która pochodzi z Jaśkowic. Odzywają się nawet dawno niewidziane koleżanki z pracy, przejęte losem dziewczynki.

I wszyscy ci ludzie już zbierają nakrętki, a nawet w swojej okolicy organizują miejsca ich zbiórki. A zbierają je w Chorzowie, Tychach, Świętochłowicach, Sosnowcu, Łaziskach Górnych, Mikołowie, Bełku, Czerwionce.

I w Orzeszu oczywiście także! Każdy z nas może się włączyć do tej szlachetnej akcji. Grosz do grosza, nakrętka do nakrętki, i może los uśmiechnie się do tej małej dziewczynki obdarowując ją potrzebną protezą.

Potrzebne są plastikowe nakrętki po butelkach PET, sokach, kosmetykach, chemii gospodarczej, dezodorantach itp. A miejsc gdzie możemy zostawić nakrętki jest w Orzeszu bardzo dużo. W centrum miasta są to m.in. sklepy Żabka, Biedronka, lecznica weterynaryjna Omniwet na ul. św. Wawrzyńca, FC „Niepokorni” Rynek 22 i wiele innych. Wszystkie te punkty podane są facebookowym profilu gazety, oraz na facebookowym profilu Natalki. Utworzyła go Halinka Gąsior, która w imieniu małej Natalki niestrudzenie pozyskuje przychylność kolejnych osób które w swoich sklepach, punktach usługowych odbierają worki z nakrętkami. Po dwóch tygodniach udało się zebrać pierwszą tonę, a potrzebnych jest jeszcze 49 ton.

Dzięki naprawdę dużemu zaangażowaniu Halinki Gąsior, historię tej małej dziewczynki poznały już niemal wszystkie gazety regionalne, stacje radiowe, a dzięki nagłośnieniu przez nich tej akcji stale powiększa się krąg zbieraczy nakrętek.

Można też wesprzeć akcję wpłacając datki na konto bankowe:
Bank Pekao
Numer konta: 75124013691111001063892791
z dopiskiem: Na protezę Natalki


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze