Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Z wizytą u reprezentantów Polski
W styczniu 2015 roku Fight Club Orzesze przeniósł się z Fabryki Energii do centrum naszego pięknego miasta. Postanowiliśmy sprawdzić, co w ciągu tego roku wielkich zmian wydarzyło się u „Niepokornych”.

Zaczynamy od bardzo dobrych wiadomości. Aż 11 zawodników klubu trenujących walki rycerskie zakwalifikowało się do Kadry Polski Juniorów na Mistrzostwa Europy w mieczu sportowym, które ruszają 12 marca br. w Mińsku na Białorusi. Podczas tego międzynarodowego turnieju Polskę będzie reprezentować 14-osobowa ekipa, w której 11 zawodników to mieszkańcy Orzesza.

Do Kadry Polski Juniorów zostali powołani: Wiktoria Oleś, Weronika Wycisło, Kamil Matląg, Wiktoria Sosna, Marcin Noras, Daria Bańczyk, Kacper Sonek, Dawid zablewski, Kamil Pisarzowski, Kuba Spendel, Paweł Spendel. Zawodnicy z Orzesza, na co dzień trenujący w Fight Clubie „Niepokorni” w zeszłym roku przywieźli z Mistrzostw Europy puchar i dwa medale.

Co nowego?
W orzeskim klubie odbywają się zajęcia dla dorosłych i dzieci. Warto przyjrzeć się tym przeznaczonym dla najmłodszych. Oprócz zajęć MMA i rycerstwa dla dzieci, organizowane są m.in. noce gier, urodziny, a ostatnio nawet surwiwale w lesie: – Spotykamy się w danym miejscu, tam pobieramy sprzęt, czyli plecaczki, termosy z herbatą, liny, kamizelki. Dzieci dostają mapy i idziemy do lasu, by wykonać zaplanowane zadania – opowiada Mariusz Oleś, pomysłodawca klubu i trener. – Podczas ostatniego survivalu dzieci musiały m.in. odnaleźć rannego, udzielić pierwszej pomocy, zrobić nosze i przetransportować poszkodowanego do punktu medycznego – wyjaśnia.

Najlepsza w Polsce!
Szesnastoletnia Wiktoria Oleś, trenująca w juniorach „Niepokornych”, została powołana pierwszy raz w historii do reprezentacji Polski seniorów. Wzięła już udział w treningu, który odbywał się pod Krakowem. Teraz czas na turniej w Niemczech i Portugalii. – W tej kategorii wiekowej obecnie nie ma dziewczyny lepszej od niej – podsumowuje trener Wiktorii.


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze