Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

15 lat minęło…
„Dziękuję Ci, że jesteś” – te słowa przewodziły obchodom 15-lecia Koła Terenowego Orzesze-Jaśkowice Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów, które odbyły się 4 maja w jaśkowickiej sali MOK.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi burmistrz Mirosław Blaski, jego zastępca Sylwia Krawczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mach, dyrektor Biblioteki Miejskiej Łucja Hajduk oraz wyróżniona mianem „chrzestnej sztandaru” Regina Hajduk. Nie zabrakło również gości z zaprzyjaźnionych kół z Bujakowa, Orzesza, Paniów, Mikołowa i Zawady.

Punktualnie o godzinie 18 przewodniczący koła Eugeniusz Szala powitał wszystkich zgromadzonych, po czym nastąpiły uroczyste wniesienie sztandaru, liczne podziękowania, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana i jubileuszowego „Sto lat!”.

Jak na każdym jubileuszu, było co wspominać… Specjalnie przygotowany album oraz prezentacja multimedialna były okazją do przedstawienia pięknych fotografii dotyczących najważniejszych wydarzeń z życia koła. Po części oficjalnej w akompaniamencie zespołu muzycznego rozpoczęła się zabawa taneczna. I chociaż średnia wieku uczestników nieco przekraczała osiemnaście lat, to panującej atmosfery mógłby pozazdrościć niejeden nastolatek!

Całemu zarządowi, jak i wszystkim członkom Koła Terenowego PZEIiR w Jaśkowicach życzymy jeszcze wielu podobnych jubileuszy. Obserwując panujący podczas uroczystości zapał i entuzjazm, jesteśmy przekonani, że będzie ich naprawdę dużo.
 


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze