Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Witaj, szkoło!
Po udanym, mamy nadzieję, wakacyjnym wypoczynku uczennice i uczniowie orzeskich szkół rozpoczynają nowy rok szkolny. Jak zawsze dla niektórych będzie to rok pierwszy, dla większości kolejny, a dla jeszcze innych ostatni. Jednak dla wszystkich powinien być on wspaniałą okazją do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Jak co roku w jednej z orzeskich szkół odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tym razem gospodarzem tej uroczystości była Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawiści. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po niej uczniowie udali się na salę gimnastyczną wspomnianej wcześniej SP 6, gdzie dyrektor Adriana Pustelny powitała wszystkich uczniów, gości (w tym burmistrza Mirosława Blaskiego, z-cę Sylwię Krawczyk, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Macha i radnego Damiana Kieckę), grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników szkoły.

Część artystyczną akademii, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego, przygotowali uczniowie klas IV i VI. W swoich występach zwrócili oni uwagę na fakt, iż pod datą 1 września kryje się nie tylko inauguracja roku szkolnego, lecz również rocznica wybuchu II wojny światowej. Po chwili zadumy przyszedł czas na nieco rozrywki. Zabawne scenki oraz wystąpienia taneczno-wokalne wywołały szerokie uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Później jednak znowu zrobiło się poważnie, a wszystko za sprawą uroczystego przyrzeczenia pierwszoklasistów oraz pasowania ich na uczniów szkoły podstawowej. Tuż po przysiędze głos ponownie zabrała pani dyrektor. Odczytała list wystosowany do wszystkich uczniów przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, który w tym roku zwrócił uwagę na rolę szeroko pojętych social mediów, zachęcając do budowania szkolnych społeczności nie tylko wirtualnie, ale przede wszystkim w oparciu o codzienny dialog w klasie. Dodał, że nawet w dobie Google’a, YouTube’a czy Facebooka szkoła może być miejscem doskonale kształtującym wiedzę i wspierającym rozwój osobowości.

Na koniec burmistrz życzył uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech, a nauczycielom wytrwałości i powodzenia w pracy zawodowej.
 
 
 


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze