Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Otwarcie boiska w Gardawicach
O kapitalnym remoncie boiska w Gardawicach pisaliśmy na łamach naszego miesięcznika już nie raz, jednak 7 listopada przyszedł czas na jego oficjalne i uroczyste otwarcie. Z tej okazji punktualnie o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 zgromadzili się zaproszeni goście, dyrektorzy i przedstawiciele orzeskich szkół, byli dyrektorzy tutejszego gimnazjum oraz gość specjalny – olimpijka, reprezentantka Polski w chodzie sportowym Agnieszka Dygacz.
Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała gospodarz, dyrektor gimnazjum Justyna Kret, która w imieniu całej szkolnej społeczności podziękowała burmistrzowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację remontu gardawickiego boiska. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę, że nowe wielofunkcyjne boisko to nie tylko miejsce dla uczniów, ale dla całej gardawickiej i orzeskiej społeczności. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ boisko już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Rano można na nim spotkać trenujących biegaczy, a popołudniami i wieczorem entuzjastów koszykówki i innych sportów drużynowych.

Ciekawym elementem inicjującym wydarzenie była sztafeta najlepszych sportowców (uczennic tutejszego gimnazjum: Darii Bańczyk – medalistki Polski i Europy w mieczu sportowym oraz mistrzostw Polski w MMA i Justyny Nogi – lekkoatletki, czołowej zawodniczki Śląska w lekkiej atletyce), które przekazały płonącą pochodnię zaproszonej olimpijce, a ta zapaliła symboliczny znicz na wzór olimpijskiego.

W tej części uroczystości głos zabrał także burmistrz, który pogratulował wszystkim zaangażowanym w ten projekt pomyślnego zakończenia inwestycji. Burmistrz wyraził również głęboką nadzieję, że nowo otwarte boisko przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej w naszym mieście. Na samych życzeniach jednak się nie skończyło. W prezencie dla Gimnazjum nr 3 burmistrz przekazał piłki. Te same praktyczne prezenty przekazali na ręce pani dyrektor wspomniany już Tadeusz Marszolik i prezes LKS Gardawice – Paweł Muszer.
Tuż po tym nastąpiło przejście na najważniejszy tego dnia obiekt, na płycie którego nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Zaszczytu tego dostąpili burmistrz, z-ca burmistrza, przewodniczący Rady Miejskiej, radny Rajmund Gazda, naczelnik Marek Bem, ks. Andrzej Ahnert oraz dyrektor Justyna KRet. Nie obyło się również bez poświęcenia obiektu, którego dokonał ksiądz proboszcz. Wielką niespodzianką dla zgromadzonych było wypuszczenie przez gimnazjalistów z płyty boiska śnieżnobiałych gołębi oraz czerwonych balonów wypełnionych helem. Efekt okazał się naprawdę imponujący.

To jednak nie był koniec uroczystości, ponieważ jej uczestnicy powrócili do sali gimnastycznej, gdzie czekał na nich występ artystyczno-gimnastyczny o tematyce sportowej, przygotowany specjalnie na tę okazję przez utalentowanych gimnazjalistów. Tym samym uczniowie zaprezentowali swoje wielkie umiejętności taneczne, akrobacyjne i wokalne. Na sam koniec wszystkich gości zaproszono na poczęstunek z tortem w kształcie boiska w roli głównej.


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze