Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Orzeski gimnazjalista laureatem prestiżowego konkursu Google!
Marzenia się nie spełniają… marzenia trzeba spełniać! To powiedzenie idealnie pasuje do wyjątkowej szansy, przed którą stanął Filip Grzywok – gimnazjalista z Zawady. Filip nie tylko szansę otrzymał, ale w stu procentach ją wykorzystał.
Google Code-In to ogólnoświatowy konkurs skierowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich, organizowany przez jednego z największych potentatów wyszukiwarek internetowych na naszym globie. Coroczne polecenia wymagają od uczestników wykonania stricte informatycznych zadań, które można podzielić na pięć kategorii: programowanie (pisanie i refaktoryzacjakodu), dokumentacja (tworzenie i edycja dokumentacji oraz pomoc innym w zdobywaniu wiedzy dotyczącej konkretnego oprogramowania), badania (zadania związane ze społecznością, marketingiem oraz rozwiązywaniem problemów), kontrola jakości (testowanie oprogramowania i sprawdzanie, czy kod jest dobrej jakości), interfejs użytkownika (zadania związane z interfejsem programów, jego projektowaniem oraz interakcją z użytkownikiem).

W powyższych zmaganiach każdego roku udział bierze co najmniej kilkuset młodych informatycznych pasjonatów z kilkudziesięciu krajów, spośród których Google wybiera tylko dwóch zwycięzców. Jednym z nich w tym roku został nasz zdolny młody orzeszanin! Nagrodą w tym słynnym na cały świat i wyjątkowo prestiżowym konkursie jest ufundowana przez organizatora wycieczka do siedziby Google w San Francisco.

Filipowi bardzo serdecznie gratulujemy! Zasłużona wizyta w USA zaplanowana jest na czerwiec, a tuż po powrocie nasz Laureat obiecał zdać obszerną relację, którą z pewnością podzielimy się na łamach „Gazety Orzeskiej”.


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze