Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Rekordowy Force Maraton MTB!
Początek wiosny był prawdziwą ucztą dla fanów dwóch kółek. Po rozgrywanym pod koniec marca Cross Country przyszła pora na kolejne kolarskie wydarzenie, które już od wielu lat organizuje w naszym mieście Fundacja Aktywni.

Mowa oczywiście o Force Maraton MTB, który wystartował 2 kwietnia w Jaśkowicach. Chętnych do sprawdzenia swoich kolarskich możliwości nie brakowało, gdyż w wyścigu wzięło udział ponad 400 cyklistów z różnych stron Europy, co stanowi dotychczasowy rekord! Kolarze w różnym wieku mieli do wyboru dwa dystanse – 30 km lub 60 km leśnej trasy.

Na najszybszych zawodników czekały puchary, a najlepszy czas w kategorii open uzyskał srebrny medalista mistrzostw świata – Dariusz Batek. Wszystkie wyniki z orzeskiego Force Maratonu dostępne są na stronie www.pomiaryczasu.pl.
I chociaż sportowa rywalizacja była jak zwykle bardzo zacięta, dla uczestników Force Maratonu MTB równie ważna była atmosfera. Najlepszym tego dowodem był zorganizowany po zawodach wspólny piknik, podczas którego nie było podziału na wygranych czy przegranych – byli za to kochający kolarstwo ludzie, którzy wymieniali się swoimi sportowymi doświadczeniami. Nie brakowało również rad i opowieści tych najbardziej doświadczonych zawodników, a przede wszystkim wspaniałej, przyjacielskiej atmosfery.

Idealna w tym dniu słoneczna pogoda i malownicze trasy z pewnością przyczyniły się do tak wysokiej frekwencji na tegorocznych zawodach. Nie byłoby jej również bez bardzo dobrej organizacji imprezy. Jak przyznaje prezes Fundacji, p. Tomasz Mrowiec, organizatorzy zawsze słuchają sugestii zawodników i z roku na rok wprowadzają wiele usprawnień. Wielkie podziękowania należą się również sponsorom: Force-Components Polska oraz Rehabilitacja Salwator Park Mikołów, bez których wsparcia organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. A nam wypada życzyć kolejnego rekordu frekwencji, już za rok!Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze