Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Jubileusz 25-lecia posługi duszpasterskiej ks. Henryka Reske
W niedzielę 30 lipca w kościele ewangelicko-augsburskim w Orzeszu odbyła się uroczystość 25-lecia służby czterech duchownych ewangelickich, wśród których znalazł się duszpasterz orzeskich ewangelików, ks. Henryk Reske.

W jubileuszowych ceremoniach uczestniczyli ewangeliccy biskupi: zwierzchnik Kościoła w Polsce bp Jerzy Samiec z Warszawy, bp senior Jan Szarek, który przed 25 laty dokonał wyświęcenia ks. Reske, oraz bp Marian Niemiec, zwierzchnik diecezji katowickiej. Obecni byli także księża pracujący w parafiach diecezji katowickiej i cieszyńskiej, duchowni zboru baptystów, wierni, rodziny jubilatów i zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz oraz przewodniczący Rady Miejskiej.

Po uroczystym nabożeństwie, pod namiotami rozłożonymi na placu kościelnym na uczestników ceremonii czekał poczęstunek. Zwieńczeniem tego dnia był koncert znanej wykonawczyni muzyki religijnej Beaty Bednarz, która na polskiej scenie muzycznej najbardziej kojarzona jest z nurtem gospel. Wokalistka jest laureatką i gościem wielu festiwali oraz instruktorem warsztatów wokalnych. Koncert miał charakter otwarty, co przyciągnęło wieli mieszkańców naszego miasta. Współorganizatorem tego muzycznego wydarzenia, oprócz parafii ewangelickiej, był Urząd Miejski.

Kilka słów o Jubilacie…
Ks. Henryk Reske urodził się 16 października 1965 r. we Włocławku. Po studiach w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został skierowany do służby w parafiach w Mikołowie, Orzeszu i Tychach. W latach 1996–1999 był administratorem parafii w Orzeszu i Czerwionce-Leszczynach, a w 1999 r. został wybrany na proboszcza orzeskiej świątyni. Ks. Henryk pełni również funkcję radcy Rady Diecezjalnej Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wiceprezesa Stowarzyszenia Księży i Katechetów, a także należy do grona sędziów Sądu Dyscyplinarnego Kościoła oraz bierze czynny udział w audycjach radiowych „Głos Życia” na antenie Radia Katowice. Jest żonaty i ma trzy córki.

Orzeskiemu duchownemu gratulujemy zacnego jubileuszu i życzymy jeszcze wielu kolejnych lat posługi w dobrym zdrowiu!Weronika Krzemińska, Gazeta Orzeska
 


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze