Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Ruszyła budowa miejskiego żłobka!
Pomimo wielu trudności, zgodnie ze swoimi przedwyborczymi obietnicami dotyczącymi powstania w Orzeszu miejskiego żłobka, burmistrz dotrzymuje słowa.

Wraz z początkiem września ruszyła budowa żłobka, który będzie zlokalizowany tuż przy budynku gardawickiego przedszkola. Przyjazne maluchom wnętrza będą się składały z sali zabaw oraz dwóch sypialni (osobno dla każdego z dwóch szesnastoosobowych oddziałów). Obiekt zostanie także wyposażony w zaplecze sanitarne oraz miejsce do wydawania posiłków. Żłobek będzie połączony z przedszkolem, co z pewnością ułatwi gastronomiczną logistykę.
 
Pierwotnie zakończenie budowy planowano na ten rok, jednak ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez oferentów unieważniono wcześniejsze przetargi, wobec czego termin realizacji przesunął się o kilka miesięcy. – Niektóre inwestycje da się zrealizować w przeciągu kilku miesięcy, natomiast inne wymagają nieco więcej czasu... Do tych drugich z pewnością można zaliczyć miejski żłobek. W trakcie realizacji tego projektu napotkaliśmy szereg wyzwań (głównie tych związanych z finansami), niemniej jednak budowa miejskiego żłobka w końcu ruszyła i potrwa do sierpnia przyszłego roku – tłumaczy naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Marek Bem. – Przy okazji tej inwestycji powstanie również plac zabaw wybrany przez mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego, który będzie umiejscowiony na sąsiadującej ze żłobkiem działce – dodaje.

Tak więc zgodnie z planem, od pierwszego września 2018 roku placówka będzie w pełni funkcjonalna. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dzieci poznamy wraz z początkiem przyszłego roku.

 
 
 


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze