Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Lot o Życie dla Michała Moronia – walczymy dalej
34-letni mieszkaniec Mościsk – Michał Moroń, nadal dzielnie walczy o życie. Przypomnijmy, że pan Michał od trzech choruje na rzadki typ nowotworu tkanek miękkich – tłuszczakomięsak, którego leczenie jest bardzo kosztowne. Na szczęście nie zostaje w chorobie sam, poza wsparciem rodziny i najbliższych może stale liczyć na mieszkańców naszego miasta i kolegów – hodowców gołębi pocztowych, którzy po raz drugi zorganizowali zbiórkę pieniężną podczas II Lotu o Życie.

25 września z siedziby Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Orzeszu przetransportowano ponad tysiąc gołębi, które dzień później wyleciały z Legnicy, by wrócić do swoich gołębników. Nie pozwólmy, aby Michał tylko z powodu braku pieniędzy nie mógł dalej być wśród nas i cieszyć się życiem, rodziną i swoim hobby. Organizujemy ten lot w nadziei, że każdy gołąb, który powróci do swego gołębnika, przyniesie Michałowi siłę do dalszej walki z jego chorobą – powiedział Jarosław Biegański, jeden z organizatorów lotu.
 
Cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na kosztowne leczenie orzeszanina.

A w jakiej obecnie formie jest sam zainteresowany?
Michał Moroń:Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pytają o moje zdrowie i mnie wspierają.
Rozpoczęte w styczniu leczenie i wyjazd do Niemiec były dobrym wyborem. Prądy PAPIMI, wlewy i preparaty doustne przynoszą oczekiwane rezultaty. Leczenie bardzo spowolniło wzrost guza, jednak przerwy między wyjazdami nie mogą być dłuższe niż dwa miesiące, ponieważ przy przerwie trzymiesięcznej guz znowu zaczął rosnąć… Jednorazowy koszt wyjazdu do naszych zachodnich sąsiadów to ok. cztery tysiące euro. Dzięki zastosowanej terapii mogę normalnie żyć, chodzić do pracy i spędzać czas z rodziną! Fundusze zebrane w fundacji wystarczyły na prawie rok leczenia, jednak powoli się kończą... W tej chwili czekamy na rozliczenie 1% podatku, jednak nadal można wspierać moje leczenie poprzez darowiznę na konto. Po raz kolejny przekonuję się, że mogę na Was liczyć. Z całego serca dziękuję za ogromne wsparcie! Dzięki Wam mogę dalej się leczyć i żyć!
Wszyscy, którzy również chcieliby wesprzeć pana Michała w walce z chorobą, mogą to zrobić wpłacając darowiznę na konto fundacji Stonoga:
PKO BP: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
W tytule: darowizna dla Michała Moronia.
 
 


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze