Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Koncert charytatywny dla Mai
22 października w SP 6 odbył się koncert charytatywny dla trzyletniej Mai Obirek z Zawiści, u której zdiagnozowano zespół Retta.

Maja urodziła się jako zdrowe dziecko w maju 2014 r. Do pierwszych urodzin rozwijała się prawidłowo, wymawiała pierwsze słowa, była radość, wspólne zabawy ze starszym bratem i rodzicami. Potem zaczął pojawiać się regres. Dziewczynka zaczęła mieć problemy z poruszaniem się, przestała samodzielnie jeść, pić, bawić się i mówić. Stała się Milczącym Aniołkiem – dzieckiem chorującym na zespół Retta.

Z tą chorobą można żyć, jednak wymaga wielu poświęceń i długiej edukacji o sposobach komunikacji. Pomocny może okazać się eye tracker, czyli urządzenie, które za pomocą ruchu gałek ocznych pozwala komunikować się z otoczeniem – i właśnie z myślą o zebraniu środków na jego zakup dyrekcja oraz nauczyciele „szóstki” wraz z Fundacją Stonoga postanowili zorganizować dla Mai koncert. I nie pomylili się. Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny otworzyli serca i portfele, by pomóc potrzebującej dziewczynce. Zebrano ponad 9 tys. zł, czyli aż połowę kosztu zakupu komunikatora! Największym zainteresowaniem darczyńców cieszyły się gadżety przekazane przez Roberta Kubicę, Filipa Chajzera oraz piłkarzy Ruchu Chorzów. Niemniej hojnie mieszkańcy rewanżowali się za wyśmienite wypieki i inne przysmaki przygotowane przez nauczycieli. Przez cały wieczór publiczność podziwiała wspaniałe występy uczniów i absolwentów szkoły, a gościem specjalnym był duet znany z czołowych list przebojów śląskiej sceny muzycznej Kola & Jula.

Małej Mai życzymy wiele zdrowia, a w imieniu jej rodziców wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze