Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

26. Finał WOŚP w Zawadzie
Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – na ten cel, 14 stycznia, od samego rana pięćdziesięciu pięciu wolontariuszy kwestowało na ulicach naszego miasta, wspierając zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiele działo się też w samym Sztabie, który tradycyjnie zarejestrował swoją działalność w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu-Zawadzie. W "Krainie Zabaw" najmłodsi grali w planszówki, układali puzzle, kolorowali wielkie orkiestrowe serce i układali lego-roboty, a w sali gimnastycznej odbył się koncert finałowy, podczas którego wystąpili m.in. Showman, Anna Kamyk, Bartłomiej Marek i uczniowie tamtejszej szkoły!

Jak co roku, wiele emocji wywołała licytacja gadżetów, prowadzona przez dyrektor Ewę Golus. Licytowano m.in. dwie tony ekogroszku, grafikę Marceliny Stycz, maskotkę strażacką, karnet na kręgle, koszulki, kalendarze, tort i wiele więcej ciekawych fantów.

Przez cały czas był czynny bufet z pysznymi ciastami domowej roboty oraz aromatyczną kawą i herbatą. Oprawę muzyczną w czasie działania Sztabu zagwarantowali jak zwykle profesjonalnie strażacy z OSP Jaśkowice, którzy również dbali o bezpieczeństwo zgromadzonych podczas Światełka do Nieba, które o godz. 20.00 rozświetliło niebo nad Zawadą.

Zebrane pieniądze są już przeliczone. Orzesccy wolontariusze zabrali łącznie 34 417,79 zł. Wolontariuszką, która przyniosła w puszce najwięcej jest Martyna Machulec (1154,10 zł) – brawo!

Wielkie podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy pomino wyjątkowo mroźnej pogody wytrwale zbierali datki! Jesteście niesamowici!!!

Tekst i zdjęcia - Weronika Krzemińska, Gazeta Orzeska


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze