Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Świąteczne akcje dobroczynne

Wiadomo nie od dziś, że orzeszanie mają wielkie serce, jednak w okresie przedświątecznymskłonność do wspierania akcji charytatywnych jest w naszym mieście szczególnie widoczna. W pomoc chorym, starszym, samotnym czy też potrzebującym corocznie angażuje się wiele szkół, przedsiębiorstw, harcerzy oraz osób prywatnych, organizując m.in. takie akcje, jak:

Biuro Świętego Mikołaja

W zorganizowanej przez orzeszankę Annę Kopańską zbiórce darów dla potrzebujących udało się pozyskać wiele dobrej jakości ubrań, butów, firan, zabawek, artykułów higienicznych, chemicznych oraz spożywczych. Wśród podarunków był telewizor oraz keyboard, a wszystkie zebrane artykuły jeszcze przed świętami zostały przekazane do MOPS-u, skąd trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Orzesza.


Mali Dobroczyńcy
Jedną z wielu inicjatyw szlachetnych paczek i innych działań charytatywnych prowadzonych przez orzeskie szkołybyła akcja Małych Dobroczyńców. Uczniowie jaśkowickiej „czwórki” już jedenasty rok z rzędu przynieśli słodycze, ozdoby świąteczne oraz książki, które we współpracy z księdzem proboszczem i katechetką trafiły do starszych, samotnych osób w Jaśkowicach i Rybówce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców w grudniu 2017 roku udało się rozwieźć aż 40 paczek!


Wszystkim dobroczyńcom i wolontariuszom należą się ogromne podziękowania i wyrazy uznania za każdy gest dobrej woli i bezcenną pomoc ofiarowaną tym najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta.Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze