Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Orzeszanin stypendystą ministra!
Daniel Matuszczyk, 24-letni mieszkaniec centrum Orzesza, student Uniwersytetu Śląskiego, otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018.

Stypendia ministra (nagroda pieniężna w wysokości 15 tys. zł) przyznawane są studentom za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne czy sportowe. W tym roku w całym kraju nagrodzonych zostało 645 studentów, wśród których znalazł się reprezentant naszego miasta. Daniel jest studentem 2. roku studiów II stopnia, uczy się na kierunku chemia budowlana Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. Jest wielokrotnym uczestnikiem projektów badawczych i ogólnopolskich konferencji naukowych, a także współautorem zgłoszenia patentowego „Sposób otrzymywania 2,2’-bis (3,4-etylenodioksytiofenu)”.

Uroczystość wręczenia tego prestiżowego wyróżnienia odbyła się 12 marca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na gali, poza najbliższymi laureata, obecna była również zastępczyni burmistrza Sylwia Krawczyk, która osobiście pogratulowała orzeszaninowi wybitnych osiągnięć.

Tekst - Weronika Krzemińska - Gazeta Orzeska


Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze