Poleć ten artykuł znajomemu
Czcionka
A A A
Kontrast

Lubimy pomagać – wielkie serca orzeszan

Boże Narodzenie to czas, który pragniemy spędzić w gronie najbliższych, jednak jak potwierdzają poniższe akcje, nie zapominamy również o zupełnie obcych nam osobach, które właśnie w tym okresie potrzebują szczególnego wsparcia. W wielu świątecznych akcjach charytatywnych, które przeprowadzono w grudniu w naszym mieście, orzeszanie udowodnili, że mają wielkie, otwarte na bliźnich serca. A oto niektóre z nich:

Biuro św. Mikołaja
Od 3 do 15 grudnia do orzeskiego Biura św. Mikołaja ludzie dobrej woli dostarczali zabawki, dziecięce ubrania, artykuły szkolne, środki czystości i inne rzeczy w bardzo dobrym stanie, które z powodzeniem mogą posłużyć innym.Wśród darów znalazły się takżesprzęty RTV i AGD, meble, a nawet rower górski.Wszystkie dary zostaną przekazane potrzebującym rodzinom z terenu naszego miasta za pośrednictwem MOPS-u. Inicjatorką i główną prowadzącą Biura była Anna Kopańska, a ochoczo i z wielkim zaangażowaniem pomagali jej druhowie z OSP Jaśkowice.

Szlachetna paczka
W ogólnopolską akcję szlachetnej paczki włączyły się w tym roku trzy orzeskie podmioty. Pierwszym z nich była Szkoła Podstawowa nr 4 z Jaśkowic, która skupiła się na pomocy samotnej matce wychowującej niepełnosprawną córkę. Z kolei w SP 5 w Zazdrości zbierano dary dla rodziny w trudnej sytuacji życiowej z Rydułtów. Na tym jednak nie koniec, gdyż szlachetne działania podjął również LKS Woszczyce, który dla wybranych dwóch rodzin z okolicznych miast, dzięki wsparciu wielu osób, zebrał łącznie produkty o wartości prawie 13 tys. zł.Mali dobroczyńcy pomagają osobom starszym i samotnym
Przez ostatnie 12 lat, dzięki działaniom małych i dużych dobroczyńców z SP 4 w Jaśkowicach, udało się wesprzeć m.in. powodzian, pacjentów z oddziału onkologii dziecięcej w Katowicach, wychowanków Domu Dziecka w Orzeszu oraz maluchów z Przedszkola św. Elżbiety w Orzegowie. Od paru lat akcja przybrała nazwę „Pamiętaj o starszej, samotnej osobie w Jaśkowicach i Rybówce”. W tym roku było podobnie. Zebrane od 10 do 14 grudnia słodycze, ozdoby świąteczne, książki i inne przedmioty z całą pewnością umilą święta wielu najstarszym mieszkańcom naszego miasta.

Listy do M. – prezenty dla dzieci z Domu Dziecka
Na początku grudnia wychowankowie Domu Dziecka w Orzeszu własnoręcznie napisali listy do św. Mikołaja, w których prosili o wymarzone prezenty. W rolę Mikołajów ochoczo wcielili się orzeszanie, w tym w głównej mierze byli i obecni orzescy radni, którzy spełnili marzenia dzieci i zakupili upragnione prezenty. Paczki zostały wręczone podczas uroczystej wigilii Domu, która odbyła się 12 grudnia. Szczęśliwe dzieci nie kryły łez wzruszenia podczas odpakowywania podarunków.

Polecamy


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 Urząd Miasta Orzesze