Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

„Akcja zima” 2023/2024 - wykaz potrzebnych telefonów

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

List otwarty burmistrza Orzesza do mieszkańców w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Mieszkańcy Orzesza uczestniczyli w warszawskim proteście przeciwko budowie szybkiej kolei do CPK

Kilkaset osób protestowało w poniedziałek w Warszawie pod siedzibą CPK. Tak wyrażali swój sprzeciw wobec planów budowy linii kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wśród protestujących byli też mieszkańcy Orzesza.

Mieszkańcy Orzesza pojechali do Warszawy na protest przeciwko CPK

Do Warszawy przyjechali mieszkańcy: Katowic, Mikołowa, Orzesza, Czerwionki Leszczyny, Łodzi, Brzezin, Wiączynia, Rzeszowa, Jasionki, Zamościa, Krasnegostawu oraz mieszkańcy gmin: Jaktorów, Międzyborów, Żyrardów, Baranów, Teresin i Wiskitki - informują organizatorzy protestu. Od godz. 16 do 18 protestowali pod siedzibą CPK, która mieści się przy al. Jerozolimskich 142 b.
Jak tłumaczą organizatorzy protestu, lista zarzutów wobec CPK jest długa. Wśród najważniejszych wymieniają: pozorowane konsultacje społeczne, brak realnego dialogu z mieszkańcami, projektowanie przebiegu torów przez nowe domy i osiedla, niszczenie najlepszych w Polsce terenów rolniczych oraz siedlisk chronionych gatunków, dewastacja gmin i przewidywane na wiele lat ogromne utrudnienia komunikacyjne.

Banery/Logo