Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

„Akcja zima” 2023/2024 - wykaz potrzebnych telefonów

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

List otwarty burmistrza Orzesza do mieszkańców w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Spotkanie w ramach projektu „Poznaj swojego rekrutera”

Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach kontynuują spotkania z młodzieżą w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej ,,Poznaj swojego rekrutera".  W piątek, 25 listopada, będą gościć w Orzeszu.

Trwa kampania zachęcająca do przystąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Rekruci mogą zyskać m.in. wynagrodzenie zasadnicze od 4650 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby czy pierwszeństwo zatrudnienia na wybranych stanowiskach w administracji publicznej.

Osoby, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej mogą odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.

Muszą spełnić następujące wymagania:

– wiek minimum 18 lat

– polskie obywatelstwo

– nieposzlakowana opinia

– niekaralność za przestępstwo umyślne

– wykształcenie co najmniej podstawowe.

– zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej (ustalana po złożeniu wniosku w Wojskowym Centrum Rekrutacji)

Jak złożyć wniosek?

Należy wejść na portal rekrutacyjny www.zostanzołnierzem.pl i podać niezbędne dane. Przedstawiciel właściwego terytorialnie Wojskowego Centrum Rekrutacji skontaktuje się z osobą, która dokonała zgłoszenia i poinformuje o terminie spotkania oraz poprowadzi przez cały proces rekrutacji.

Wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej można również złożyć w dowolnym Wojskowym Centrum Rekrutacji w całej Polsce (jest ich 86). Wniosek można pobrać ze strony www.wojsko-polskie.pl i wypełnić go w domu lub zrobić to na miejscu z pomocą rekrutera podczas wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

25 listopada, w godz. 16-20 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z rekuterem, który odpowie na wszystkie pytania. Mogą wziąć z nim udział wszystkie zainteresowane osoby.

Banery/Logo