Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści o 9 oddziałowe przedszkole wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Szkoła Podstawowa nr 6 w Orzeszu Zawiści zostanie rozbudowana o 9 oddziałowe przedszkole. W zakres inwestycji wchodzi również budowa placu zabaw o powierzchni 497 m2 oraz budowa boiska trawiastego do piłki nożnej.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu-Zawiści o 9 oddziałowe przedszkole wraz z infrastrukturą towarzyszącą

 

Całkowita wartość zadania: 18 699 927,36 zł.

Aktualizacja całkowitej wartości zadania : 18 994 454,33 zł

Szkoła, której dotyczy rozbudowa, zlokalizowana jest w Orzeszu Zawiści przy ul. 1000-lecia 3. Nowo budowane przedszkole będzie parterowe bez podpiwniczenia na planie zbliżonym do prostokąta, które będzie przylegało do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści.

Budynek będzie zawierał pomieszczenia sal zabaw dla każdej z dziewięciu grup dziecięcych liczonych po 25 dzieci (łącznie 225 osób) oraz pomieszczenia socjalne i administracyjne wraz z wyposażeniem pomieszczeń.

Dodatkowo przedszkole zostanie rozbudowane o jadalnię przeznaczoną do użytku przez Szkołę Podstawową. Szkoła będzie bezpośrednio połączona z jadalnią.

W ramach inwestycji wykonane zostanie ogrzewanie wszystkich pomieszczeń przedszkola, zasilanie w ciepło central wentylacyjnych i zasilanie w ciepło istniejącego budynku szkoły z projektowanej kotłowni c.o. gazowej znajdującej się na parterze nowego budynku przedszkola. Dodatkowo w budynku szkoły zostanie wymieniona instalacja c.o. a cały obiekt zostanie poddany termomodernizacji.

W zakres inwestycji wchodzi również budowa placu zabaw o powierzchni 497 m2 w kształcie wielokąta oraz budowa boiska trawiastego do piłki nożnej. Nawierzchnia placu zabaw będzie piaskowa , gumowa oraz trawiasta z ciągami pieszymi o nawierzchni z kostki brukowej.

Zostanie wykonana droga przeciwpożarowa oraz parking z miejscami postojowymi.

Banery/Logo