Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

„Akcja zima” 2023/2024 - wykaz potrzebnych telefonów

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

List otwarty burmistrza Orzesza do mieszkańców w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Bezpłatne porady prawne

Bezpłatne porady prawne

POTRZEBUJESZ POMOCY PRAWNIKA, DORADCY, MEDIATORA? SKORZYSTAJ Z NIEODPŁATNEJ POMOCY NA TERENIE POWIATU MIKOŁOWSKIEGO!

Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, masz kłopoty mieszkaniowe, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, masz problemy związane ze sprawami życia codziennego? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego lub mediacji na terenie powiatu mikołowskiego.

Umów się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu (32) 32 48 143 w godzinach od 08:00 do 15:00, bądź mailowo pod adresem: npp@mikolowski.pl. Możesz także zapisać się przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy.

Darmowa pomoc prawna przysługuje każdemu, kto znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów odpłatnej pomocy, a także osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku. Nieodpłatna pomoc prawna dla samozatrudnionych przedsiębiorców ma charakter pomocy de minimis.

Dla mieszkańców powiatu mikołowskiego sporządzono listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dzięki której osoby poszukujące wsparcia z różnego zakresu mogą odnaleźć właściwą instytucję.

Szczegółowe informacje w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego można znaleźć na stronie: https://mikolowski.pl/bezplatna-pomoc-prawna/ oraz na stronach internetowych wszystkich gmin należących do powiatu.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa do pobrania

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane na terenie powiatu mikołowskiego

 

Banery/Logo