Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Pismo do Marszałka Wojewodztwa Śląskiego ws. projektu Kolej +

Burmistrz Orzesza wystosował pismo do Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego z pytaniami dotyczącymi projektu „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami".

W piśmie czytamy:

"W nawiązaniu do pisma z dnia 14.03.2024 r. nr WRZP.KW- 111/24, po sesji Rady Miejskiej Orzesze, która odbyła się w dniu 14.03.2024r. na wniosek radnego, proszę o przedstawienie planowanych kosztów projektu „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami", z podziałem na warianty I i II oszacowanych  na etapie przed ubieganiem się o dofinansowanie inwestycji oraz informację w oparciu o jakie argumenty wybrano do ubiegania się o dofinansowanie dla wariantu II.  

20 kwietnia 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przedstawiły listę projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. wśród których znalazł się ww. projekt. Następnym krokiem było podpisanie pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a Wnioskodawcami umów dla projektów zakwalifikowanych do Programu. Na jaką kwotę dofinansowania została zawarta umowa dla tego projektu oraz jakie są założone całkowite koszty ?

W sierpniu 2023 r. ukazała się informacja, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu: „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami” (wartość tej umowy to kwota 10,7 mln zł netto). Proszę o informację na jakim etapie znajduje się opracowywana dokumentacja i jaki jest koszt wykonania zadania  aktualnie szacowany przez projektantów.

Z poważaniem Mirosław Blaski"

Banery/Logo