Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Będzie więcej kursów linii „Z” i połączenie z Ornontowicami

Od początku 2024 roku mieszkańcy Orzesza będą mogli korzystać z trzech nowych kursów darmowej linii autobusowej „Z”. Powstanie też połączenie autobusowe z Ornontowicami.

W naszym mieście działają dwie bezpłatne linie autobusowe: „ Ł”, która komunikuje Jaśkowice, Zawadę, Orzesze z Łaziskami oraz linia „Z”, która zapewnia bezpłatną komunikację na terenie Orzesza (docelowo do centrum przesiadkowego, gdzie można się przesiąść z busa na pociąg).

- Od stycznia przyszłego roku chcemy rozszerzyć bezpłatną komunikację. Będzie więcej kursów linii „Z”, które zostaną dostosowane do rozkładu jazdy pociągów – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Trwają rozmowy na temat uruchomienia od początku przyszłego roku pięciu bezpłatnych kursów z Orzesza do Ornontowic. – Mam nadzieję, że od stycznia nasza młodzież będzie mogła dojechać do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, a mieszkańcy Ornontowic będą mogli dotrzeć do naszego centrum przesiadkowego – dodaje burmistrz.

Banery/Logo