Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Spotkania dotyczące klastra energii, współpracy z powiatem i policją

Mariusz Oleś, burmistrz Orzesza i jego zastępca Tomasz Szier spotkali się 10 maja z Łukaszem Rygułą, Sekretarzem Powiatu Mikołowskiego oraz Wojciechem Płachetką, prezesem spółki Klastry Energii. Burmistrza Miasta Orzesze odwiedzili również aspirant sztabowy Dariusz Stypuła, komendant Komisariatu Policji w Orzeszu i jego zastępca komisarz Przemysław Panfil. 

Mariusz Oleś, burmistrz Orzesza i jego zastępca Tomasz Szier rozmawiali z Łukaszem Rygułą, Sekretarzem Powiatu Mikołowskiego o wspólnych celach i priorytetach, a także efektywnej współpracy między powiatem, a Orzeszem.

Kolejne piątkowe spotkanie w Urzędzie Miejskim Orzesze dotyczyło Orzeskiego Klastra Energii i uczestniczył w nim Wojciech Płachetka, prezes spółki Klastry Energii. Przypomnijmy, że klaster energii to porozumienie pomiędzy różnymi podmiotami, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią. Jego celem jest rozwój energetyki rozproszonej opartej nie tylko o odnawialne, ale również konwencjonalne źródła energii. Ma on służyć poprawie bezpieczeństwa energetycznego, ochronie środowiska naturalnego i wzmocnieniu lokalnej gospodarki.

W skład Orzeskiego Klastra Energii wchodzą: Miasto Orzesze, Gmina Ornontowice, Spółdzielnia Socjalna Zielone Śląskie, oraz Klastry Energii sp. z o.o jako koordynator. Ten ostatni odgrywa w projekcie kluczową rolę, ponieważ zajmuje się reprezentacją interesów klastra, jak również koordynacją działań i pracą wewnątrz klastra energii.

Burmistrza Miasta Orzesze odwiedzili również aspirant sztabowy Dariusz Stypuła, komendant Komisariatu Policji w Orzeszu i jego zastępca komisarz Przemysław Panfil. Rozmowa koncentrowała się na współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy i planów działań prewencyjnych.

Banery/Logo