Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

11 maja w Mikołowie zorganizowane zostały powiatowe obchody Dnia Strażaka. Podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyły w nich jednostki ochotnicze z całego powiatu. Rozpoczęła je msza święta odprawiona w Bazylice św. Wojciecha. 

Potem strażacy oraz zaproszeni na uroczystość goście: europosłanka Izabela Kloc, wicewojewoda Michał Kopański, przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Conrad oraz wicestarosta Jarosław Sworzeń, burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu m.in. Mariusz Oleś, Burmistrz Miasta Orzesze, komendanci policji i straży miejskiej, radni i mieszkańcy Mikołowa przeszli na teren Komendy Powiatowej PSP, gdzie odbył się uroczysty apel .

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i wyróżnienia druhom z jednostek ochotniczych powiatu mikołowskiego. Odczytano również wyniki współzawodnictwa jednostek zrzeszonych przy Zarządzie Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mikołowie za ubiegły rok. Pierwsze miejsce zajęła OSP  Mokre - 1639 punktów, drugie przypadło ochotnikom z  Mikołowa - 1369  punktów,  trzecie miejsce - OSP  Śmiłowice -  1254 punktów, a kolejne zajęli druhny i druhowie z  Kamionki  -  797  punktów, Paniów -   611  punktów i OSP  Bujaków -  457  punktów. 

- Z okazji Dnia Strażaka dziękuję za trud i ofiarność w służbie św. Floriana. Służba to ogromna odpowiedzialność, która wiąże się z poświęceniem i wieloma wyrzeczeniami. Życzę bezpiecznej pracy, wielu sukcesów, spełnienia planów i marzeń – napisał w liście gratulacyjnym Mariusz Oleś, burmistrz Orzesza.

Banery/Logo