Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Konkurs na reklamę po śląsku dla uczniów orzeskich szkół

Szkoła Podstawowa nr 4 im. F. Stuska w Orzeszu zorganizowała I Miejski Konkurs Dialektologiczny „Dialekt łączy pokolenia”. Uczniowie z orzeskich szkół przygotowali piękne prace. - Mosz chynć na kole pohulać? Zrób se rajza na Kula! – zachęcał do wycieczki rowerowej Antoni Lindner, z SP4, który zdobył pierwsze miejsce w konkursie.

I miejsce - Antoni Lindner, SP 4

Był on skierowany do uczniów klas 6-8, którzy musieli przygotować reklamę śląskiego produktu lub miejsca na Górnym Śląsku, po śląsku i z wykorzystaniem różnorodnych technik marketingowych.

Konkurs był jednym z działań w ramach innowacji pedagogicznej „Dialekt łączy pokolenia” realizowanej w SP4, którego celem było zapoznanie młodzieży z bogactwem dialektu śląskiego oraz z jego funkcjonowaniem współcześnie - przede wszystkim w internecie i reklamie, czyli przestrzeniach bardzo bliskich młodym odbiorcom.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka polskiego - Marzenę Grzegorczyk i Joannę Wieczorek oraz nauczyciela języka niemieckiego - Marzenę Waclik. 

 

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Antoni Lindner, SP 4

II miejsce - Zuzanna Zięć, SP 3

III miejsce - Julia Głos, SP 8

Wyróżnienie - Karolina Korus, SP 4

Gratulujemy zwycięzcom!

Banery/Logo