Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Samorządy dla czystego powietrza

Spotkanie przedstawicieli najaktywniejszych samorządów województwa w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy błękit” odbyło się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wziął w nim udział Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

7 września to Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba ustanowiony przez ONZ w 2019 roku. Z tej okazji w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie samorządowców z województwa śląskiego pod nazwą „Śląskie samorządy dla błękitnego nieba”.

Wzięli w nim udział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie 80 gmin oraz miast będących partnerami projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Złożyli oni podpisy na specjalnie przygotowanej ściance.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii prezentująca najciekawsze samorządowe inwestycje proekologiczne w województwie śląskim. Można było na niej zobaczyć zdjęcie budynku Miejskiej Biblioteki w Orzeszu, który przeszedł termomodernizację.

- Przez szereg lat (od 2005 do 2020 roku) w Orzeszu realizowane były dopłaty do inwestycji polegających na wymianie kotłów i do innych przedsięwzięć proekologicznych, na co miasto wydatkowało ponad 3 mln zł. Od kwietnia 2021 funkcjonuje porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w sprawie współpracy przy realizacji programu „Czyste Powietrze”. Pracownicy urzędu udzielają niezbędnych informacji na temat programu oraz pomagają mieszkańcom przy wypełnianiu wniosków  - mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Banery/Logo