Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Druga edycja Śląskiego Konwentu Klimatycznego. Trwają zapisy

Stadion Śląski w Chorzowie 11 i 12 października 2023 roku stanie się areną dyskusji i debat dotyczących ochrony powietrza, środowiska i klimatu. W tych dniach odbędzie się druga edycja Śląskiego Konwentu Klimatycznego CLIMATE-CON 2023 - Regiony dla klimatu.

Podczas konferencji zaplanowano 28 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ponad 90 prelegentów. Sesje tematyczne oraz warsztaty będą odbywać się w 5 salach jednocześnie. W programie uwzględniono 2 sesje tematyczne tj. „Młodzież dla klimatu” (sesja skierowana do młodzieży śląskich szkół) oraz „Nauka dla klimatu” (sesja skierowana do studentów śląskich uczelni). W agendzie wydarzenia zaplanowano także blok tematyczny dotyczący ograniczenia niskiej emisji w sektorze transportu, składający się z 6 paneli dyskusyjnych oraz warsztatów dla gmin w zakresie projektowania i wdrażania planu zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP).

Dodatkową atrakcję stanowić będą wydarzenia towarzyszące, wśród których znajdzie się m.in. pokaz mody i biżuterii recyklingowej „Ekomoda” oraz wystawa prac pn. „Inspirowane naturą”. Konwent uświetni również wystawa inwestycji proekologicznych, która powstała w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła".

CLIMATE-CON 2023 jest także wydarzeniem towarzyszącym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, które odbędzie się w dniach 9–12 października 2023 r. w Brukseli. Jest adresowane do szerokiej grupy odbiorców tj. jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, organizacji pozarządowych, środowiska eksperckiego i akademickiego, przedsiębiorców, studentów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców województwa śląskiego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na: https://powietrze.slaskie.pl/content/climate-con-2023

Wydarzenie stanowić będzie nie tylko podsumowanie prac, jakie województwo śląskie realizuje w zakresie m.in. poprawy jakości powietrza i przeciwdziałaniu zmianom klimatu, ale będzie przede wszystkim przestrzenią do szerokiej dyskusji o tym, jak zmieniać świat w trosce o środowisko naturalne oraz zdrowie i przyszłość mieszkańców.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

 

Banery/Logo