Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Dotacja dla OSP Orzesze

Podpisano umowę dotacyjną z OSP Orzesze z przeznaczeniem na zakup sprzętu celem zabezpieczenia gotowości bojowej.

Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) są jednostkami ochrony przeciwpożarowej, które realizują przedsięwzięcia mające na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem. Wypełnianie tak istotnych zadań wymaga znacznych nakładów finansowych. Dlatego w budżecie Miasta Orzesze zostały zaplanowane środki finansowe z przeznaczeniem na ochronę przeciwpożarową w wysokości 811 500,00zł. Wśród katalogu form, w których Miasto Orzesze przekazuje środki finansowe jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej jest m.in. dotacja celowa.
W związku z powyższym w dniu 18.10.2023r. Zastępca Burmistrza Miasta Orzesze podpisała umowę dotacyjną z OSP Orzesze z przeznaczeniem na zakup sprzętu celem zabezpieczenia gotowości bojowej: Umowa RWZK Nr 87/2023 - OSP Orzesze - kwota:15 000 zł.

Dotowana jednostka OSP do dnia 15.01.2024 roku przedstawi rozliczenie wykorzystania dotacji. Wszelkie informacje dotyczące dokumentacji związanej z realizacją zadania oraz rozliczeniem dotacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim Orzesze w Referacie ds. Współpracy ze Stowarzyszeniami, Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Zarządzania Kryzysowego - pokój nr 22, w godzinach: poniedziałek – środa, w godz. 7.30 – 15.30; czwartek w godz. 7.30 – 17.00; piątek w godz. 7.30 – 14.00.

Banery/Logo