Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Można się zapisywać na badania budynków kamerą termowizyjną

Od 4 grudnia zainteresowani właściciele budynków mogą zapisywać się na badania domów kamerą termowizyjną. Będą je przeprowadzać pracownicy Urzędu Miejskiego Orzesze. Są bezpłatne.

Badanie kamerą termowizyjną pozwoli zobrazować miejsca ubytku ciepła w budynkach. Są to nieszczelności, których nie widać, a które mają bezpośredni wpływ na zapotrzebowanie energetyczne domu. Badania termowizyjne rejestrują wady izolacji termicznej budynku oraz wszelkie mostki cieplne i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Dzięki temu pozwalają na precyzyjną i kompleksową ocenę stanu izolacji termicznej budynku i stopień jej zawilgocenia.

Ograniczenie strat ciepła z wnętrza domu prowadzi bezpośrednio do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Dzięki kamerze termowizyjnej można zobrazować, gdzie z budynku wydostaje się najwięcej ciepła.

Urząd Miejski Orzesze zachęca do zapisywania się na przeprowadzenie takiego badania. Jest ono bezpłatne. Dodatkowych informacji udziela Ekodoradca Gminy Orzesze lub Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Szkód Górniczych, tel. ( 32 ) 32 488 18 lub ( 32 ) 32 488 12.

Banery/Logo