Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Debata nad raportem o stanie gminy

Podczas III Sesji Rady Miejskiej Orzesze, która odbędzie się 27 czerwca zaplanowano debatę nad raportem o stanie gminy. Mogą wziąć w niej udział mieszkańcy.

Zgodnie z art.28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2024r. poz.609 z późniejszymi zmianami) Burmistrz Miasta Orzesze udostępnia opracowany raport o stanie gminy za 2023 rok.

Debata nad raportem odbędzie się 27 czerwca 2024r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego podczas III Sesji Rady Miejskiej Orzesze (początek o godz. 15.00). Mieszkańcy mogą wziąć w niej udział. Warunkiem zabrania głosu jest złożenie przewodniczącemu rady pisemnego zgłoszenia popartego podpisami co najmniej 50 osób. Należy to zrobić najpóźniej do 26 czerwca.

Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności złożenia przewodniczącemu rady zgłoszenia. Zgodnie z ustawą liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Raport o stanie Miasta Orzesze za rok 2023

Banery/Logo