Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Seniorzy świętowali na festiwalu

Rynek w Mikołowie zapełnił się w sobotę seniorami. Można było skosztować  domowych specjałów, kupić piękne rękodzieło i zapoznać się z ofertą instytucji działających na rzecz seniorów. Wśród występujących na scenie nie zabrakło RZŚ Jaśkowiczanie i RZŚ Szarotki.

I Powiatowy Festiwal Aktywności Senioralnej oraz VI Mikołowski Dzień Seniora odbył się w sobotę na mikołowskim rynku. Imprezę rozpoczęło przekazanie seniorom kluczy do miasta i występ Kapeli Bolkova, orkiestry dętej KWK Bolesław Śmiały. Potem nastąpił przegląd twórczości senioralnej, podczas którego można było zobaczyć „Wykopki” w wykonaniu RZŚ Jaśkowiczanie i posłuchać występu RZŚ Szarotki z Orzesza. Zaśpiewał też chór Zorza, seniorzy zatańczyli zumbę i taniec liniowy.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach organizacje zrzeszające i działające dla seniorów prezentowały swoją ofertę, zapraszały na zajęcia, częstowały domowymi wypiekami i innymi przysmakami. Tłoczno było przy stoisku Klubu Seniora z Orzesza, gdzie panie oferowały pyszne ciasto i przetwory. Miłośnicy rękodzieła mogli liczyć na udane zakupy.

Podczas imprezy zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy podwyższającej do najniższej krajowej rentę socjalną dla osób niesamodzielnym.

Banery/Logo