Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi nazywany jest także Międzynarodowym Dniem Ziemi. Pierwszy w historii odbył się 22 kwietnia 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Idea troski o naszą planetę łączy ludzi. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi. W tym dniu warto zastanowić się, jak nasze zachowanie wpływa na zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie.

Jednym ze sposobów dbania o planetę jest odpowiednia segregacja odpadów. W razie wątpliwości przy segregacji odpadów zachęcamy do skorzystania z „wyszukiwarki odpadów” dostępnej na stronie www.odpady.orzesze.pl oraz w darmowej aplikacji Ecoharmonogram.

Banery/Logo