Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Święto Wojska Polskiego 2022 w Tychach

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej na terenie całego kraju. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie planują imprezy i wydarzenia.

W ramach „Weekendu z wojskiem” przygotowano  piknik wojskowy pod nazwą „Zostań żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”, który odbędzie się w Tychach, na placu „Pod Żyrafą”, 13 sierpnia 2022 roku od godz. 14.00 do godz. 18.00.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, wziąć udział w konkursach z nagrodami, m.in. wiedzy wojskowej, strzeleckim na trenażerach, maskowania twarzy dla najmłodszych. Każdy będzie mógł skosztować wojskowej grochówki i posłuchać koncertu orkiestry wojskowej.

Podczas imprezy będzie można odwiedzić  punkty promocyjne i rekrutacyjne, m. in.: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach, Jednostki Wojskowej Komandosów, 5 pułku chemicznego, 18 batalionu powietrznodesantowego, 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Plan obchodów Święta Wojska Polskiego w Tychach:

13.00 – uroczysta msza święta za Ojczyznę i żołnierzy  w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny

14.00 – uroczyste otwarcie pikniku przez Szefa WCR w Tychach i władze Miasta 

14.00 – 18.00 – piknik wojskowy pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”

15.00 – poczęstunek wojskową grochówką

18.00 – zakończenie pikniku

Banery/Logo