Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nie trzeba już oświadczenia, żeby oddać odpady do PSZOK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Laboratoria Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości

       „Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

         W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które są obowiązkowe dla wszystkich szkół podstawowych) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

         Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.” – strona MEiN. Nasza szkoła, poza obowiązkowym podstawowym wyposażeniem, zakupiła sprzęt nagłaśniający, klocki konstrukcyjne, mikrofony nagłowne i dynamiczne, kolumny i statywy.

 

 

 

Wrzesień 2022

 

Na zajęciach z matematyki uczniowie, pracując z zestawami klocków zakupionych
w ramach programu Laboratoria Przyszłości, rozwijali wyobraźnię przestrzenną,
kształtowali umiejętności logicznego rozumowania jak również poznawali bryły
geometryczne oraz rozpoznawali odcinki prostopadłe i równoległe.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

We wrześniu na lekcjach informatyki uczniowie wykorzystywali drukarkę 3D zakupioną 
w ramach programu Laboratorium Przyszłości do wydruku zaprojektowanej wcześniej płytki z napisem SP3 Orzesze oraz do wydruku próbnego młodego Jody 
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Październik 2022

 

W przygotowanie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej włączyli się uczniowie prawie wszystkich klas. Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprzęt nagłaśniający został wykorzystany zarówno przez indywidualnych recytatorów, jak i przez aktorów z klasy ósmej do zaprezentowania zabawnego skeczu.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Ze środków rządowego programowi #LaboratoriaPrzyszłości został zakupiony zestaw BECREOkit. Dzięki niemu uczniowie zostają wprowadzeni krok po kroku w tajniki programowania. Aplikacja BeCreo wyposażona w przyjazny interfejs pozwala uczniom samodzielnie zaprogramować znajdujące się tam mikrokontroler oraz różnego rodzaju czujniki.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci


 

Zajęcia indywidualne to jedna z form działań szkoły wspierających  uczniów.  Praca w czasie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy terapii pedagogicznej pozwala uczniom na utrwalanie posiadanych umiejętności  i nabywanie nowych kompetencji. Jest też doskonałą formą rozwijania zdolności, rozbudzania wyobraźni i kreatywności. A sukces zawsze wpływa pozytywnie na naszą samoocenę. Dzięki klockom zakupionym w ramach programu Laboratorium Przyszłości, zajęcia te są jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczniów.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Listopad 2022

 

Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości w celu odtworzenia recytacji wierszy i pokazu krótkiego przedstawienia w wykonaniu uczniów kl.3a i kl.6 oraz zaprezentowaniu patriotycznych piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego kl.1-3. 
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

  

Grudzień 2022

 

6 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Mikołajkowy. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy. 
W konkurencjach użyto sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Ze sprzętu korzystali nauczyciele oraz uczniowie. Wykorzystano kolumny nagłaśniające, mikrofony oraz mikroporty.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Styczeń 2023

 

W tym roku po raz dwudziesty drugi w naszej szkole działał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia wolontariusze wyszli na ulice całego Orzesza, żeby spotkać się z mieszkańcami i kwestowali na rzecz 31 Finału WOŚP. Jednak kwesta to nie było jedyne działanie naszego Sztabu w czasie tegorocznego Finału. Puszki stacjonarne w sklepach i firmach, aukcje Allegro, bufet, loteria pozwoliły zwiększyć znacząco kwotę zebraną przez wolontariuszy. Dzięki temu zebraliśmy niewiarygodną kwotę prawie 56 tysięcy złotych! Wszystkim Państwu ogromnie DZIĘKUJEMY!!!. Działania Sztabu wymagają podjęcia wielu aktywności formalnych i organizacyjnych. Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości - laptop, nagłośnienie, aparat fotograficzny - całą imprezę zrealizowaliśmy bez przeszkód.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Luty 2023

 

(NIE)BEZPIECZNY INTERNET

- pod takim hasłem 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu - Zawadzie odbyła się debata młodzieży. Wzięli w niej udział uczniowie klas piątych, szóstych i ósmych. Debata była jednym z działań podjętych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego 7 lutego 2023.
Spotkanie rozpoczęło się od zaangażowania wszystkich uczestników projektu, którzy musieli zastanowić się w jaki sposób i czy w ogóle, chronią siebie i swoje dane w sieci. W tym czasie publiczność wzięła udział w ankiecie dotyczącej zagrożenia uzależnieniem od Internetu. W czasie debaty młodzi ludzie wykazali się dużą wiedzą, znajomością tematu i zaangażowaniem. Argumenty były rzeczowe, przemyślane i dobrze uzasadnione.
Nie pozostawały suchymi faktami, ale w wielu wypadkach wynikały z własnych doświadczeń. Uczniowie dyskutowali ze sobą, przekonywali się nawzajem, nie pozostawili kontrargumentów bez odpowiedzi. Świadczy to o wadze podjętego tematu i poważnym potraktowaniu go przez młodzież. Na pewno nie uzgodniliśmy wspólnego stanowiska, nie przekonaliśmy się do jednej racji, bo takiej nie ma. Internet jest dzisiaj czymś, czego nie da się odłączyć i zastąpić czymś innym. Wyłącznie od nas samych zależy czy będziemy bezpieczni surfując po sieci. Tylko wiedza, odpowiedzialność i rozsądek pozwolą na zabezpieczenie się przed zagrożeniami związanymi z Internetem i na bezpieczne korzystanie z wszystkich jego możliwości.
Cała impreza była prowadzona dzięki sprzętowi nagłaśniającemu i audiowizualnemu zakupionemu  w ramach programu Laboratorium Przyszłości. 
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Marzec 2023

Uczniowie klasy 8 wykorzystując wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości budowali obwody elektryczne. Żarówki, przełączniki, silniki elektryczne też mogą być fajne
​​​​​​​#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Kwiecień 2023

Program Labolatorium Przyszłości skupia swoje działania na rozwijaniu tych zdolności u uczniów, które mogą pomóc im w przyszłości np. w nauce automatyki czy robotyki. Lutowanie to jedna z podstawowych umiejętności dla każdego, kto zajmuje się elektroniką. To łączenie ze sobą elementów za pomocą gorącego spoiwa cynowego. Dzięki programowi nasza szkoła ma lutownicę. Na lekcjach techniki młodzież uczyła się z ciekawością i zaangażowaniem obsługi lutownicy, łączenia przy jej pomocy różnych elementów. Może nie każdy zawodowo będzie miał kontakt z elektroniką, ale na pewno umiejętności ta przyda się wielu osobom np. w czasie domowych napraw czy majsterkowania.

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Maj 2023

We wtorek odbył się w naszej szkole XIII Powiatowy Konkurs Kulturoznawczy o krajach anglo-i niemieckojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół z terenu powiatu mikołowskiego. Pierwsze miejsca zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mikołowie. Nasi uczniowie zajęli miejsce drugie. Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. Konkurs został przeprowadzony z użyciem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości. 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Czerwiec 2023

Dzień Dziecka w klasach 1-3 

Swoje święto wszystkie dzieci rozpoczęły od niespodzianki na sali gimnastycznej. Tam nauczyciele wraz z p. Markiem przygotowali dla nich specjalny występ pt. "Rzepka". Następnie udaliśmy się na boisko. Świetną zabawę uświetniły nam przepyszne lody to był wspaniały dzień. Dzień Dziecka został przeprowadzony z uzyciem sprzętu nagłaśniającego i fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości. 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

 

 

Banery/Logo